אנגלית בהתחייבות לפטור
What's the difference

מה ההבדלים בין אמי״ר לאמיר״ם?

בזינוק אנחנו מציעים את הקורס היחידי בישראל שבו אנחנו מתחייבים לך לפטור באנגלית!

החל ממאי 24 מבחן אמי"ר ומבחן אמיר״ם בוטלו, ויש אפשרות לגשת אך ורק למבחן אמירנט. ציון גבוה של 134 נקודות ומעלה במבחן אמירנט, משמעותו פטור מקורסי אנגלית במכללה או באוניברסיטה – ובכך יחסוך לכם הרבה זמן והרבה כסף.

אמיר ואמירם אלו מבחנים שנועדו לאפשר לסטודנט לעקוף את הצורך בקורסים באנגלית, ולשפר ישירות את ציון האנגלית. שיפור הציון במבחנים אינו משפיע על ציון הפסיכומטרי המקורי.

אמיר ואמירם זהים לפרק האנגלית של המבחן הפסיכומטרי – מבחינת סוג השאלות ורמת הקושי שלהן. ההבדל הניכר הוא שהנבחן לא צריך להבחן, כמו בפסיכומטרי, במספר נושאים אחרים במקביל. במבחנים אלו יש מספר מועדים גדול יותר בשנה, ומבחני אמירם אף נקבעים ישירות מול מוסד הלימודים ונערכים באופן תדיר.

מה דומה ומה שונה

תוקף

מבחן האמיר הוא מבחן כתוב של המרכז הארצי וציונו תקף בכל המוסדות האקדמיים בארץ.

מבחן האמירם הוא מבחן אמיר ממחושב, שמועבר על ידי מוסד הלימודים ישירות ולא תקף לכלל מוסדות הלימוד בארץ [יש מוסדות שכלל לא מאפשרים להבחן באמירם].

מבנה הבחינה

האמי”ר הוא מבחן כתוב ומורכב משלושה פרקים, שעל שניים מהם ניתן ציון (ואחד פיילוט! כמו בפסיכו), ועבור כל אחד מהם ניתן זמן פתירה שונהבהתאם לכמות השאלות.
האמיר”ם הוא מבחן אדפטיבי ומתאים את עצמו לרמת הנבחן, כך שקושי ואורך המבחן ישתנו בהתאם. המבחן מורכב מפרק אחד ממוחשב, בו ניתן זמן נפרד לכל שאלה. בדומה למבחן המפע”ם, לא ניתן לחזור לשאלה ולא ניתן להשתמש בעודף של זמן בשאלה מסוימת כדי לפתור שאלות בהמשך.התאמת הקושי של השאלות לרמת הנבחן מאפשרת להעריך את רמת הידע באנגלית בעזרת מספר קטן יחסית של שאלות.

אורך הבחינה

באמי”ר הזמן בהתאם לכמות התרגילים בפרק, בין 20 ל-25 דקות ובין 22 ל-29 שאלות.

מבחן אמיר”ם אורך בממוצע כ-60 דקות. הזמן המוקצב לשאלות במבחן אמיר”ם ארוך יותר מהזמן המוקצב לשאלות במבחן אמי”ר, ולכל שאלה מוקצבות 2-4 דקות.

קשה להגיד מה מספר השאלות המדויק מפני שהמבחן מתאים את עצמו. המבחן בדרך כלל נע בין 28-35 שאלות, ועל כן, כדי להתאמן על ביצוע הבחינה, מומלץ להקציב זמנים (כפי שנציין בהמשך) ולפתור פרק אחד (או פרק אחד וכמה שאלות מפרק נוסף).

הרשמה לבחינה

למבחן האמי”ר, בדומה לפסיכומטרי, אפשר לגשת במועדים שונים במהלך השנה, כך שלסטונדט יש מספר הזדמנויות לשפר ציון בטרם ייאלץ להשתתף בקורסים באוניברסיטה.

באמיר”ם הבחינה נערכת על ידי מוסד הלימודים עצמו ולכן תאריכיה תלויים בהחלטת כל מוסד ולעיתים נערכת אף 10-12 פעמים בשנה.

ציונים

באמי”ר הציונים בבחינה נעים בין 150-250, חישוב דומה למבחן הפסיכומטרי.באמיר”ם הציונים בבחינה נעים בין 50-150, על אותו הדירוג (בדיוק) של הציונים במבחן הפסיכומטרי.

Video for you

Student Stories

מה מספרים התלמידים שלנו?

רוצים לקבל פטור באנגלית?

לבדיקת התאמה לקורס לפטור באנגלית של זינוק, מלאו את הפרטים הבאים

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

דילוג לתוכן