פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה
The Test

מבנה המבחן הפסיכומטרי

התלמידים של זינוק מקבלים בממוצע  134 נקודות מעל הממוצע הארצי!

המבחן הפסיכומטרי בודק את יכולות הנבחנים בשלושה תחומים:

  1. חשיבה כמותית

    החלק הכמותי נועד למדוד את היכולות המתמטיות של הנבחנים. השאלות הן שאלות אמריקאיות העוסקות במגוון נושאים כמו גיאומטריה, אחוזים, תנועה אלגברה, הבנת גרפים ועוד. השאלות לא מסובכת מדי – הידע המתמטי הנדרש לפתרון השאלות הוא עד 3 יחידות לימוד לבגרות, אבל הזמן המוקצב לכל שאלה קצר בהרבה. השאלות בודקות חשיבה מתמטית ולא ידע מתמטי, זאת אומרת שבשונה ממבחן הבגרות במתמטיקה אין צורך להוכיח שום דבר. בקורס לומדים דרכים להתחמק מפיתרון אלגברי יבש כמו שלמדנו בבית הספר ובמקומו להשתמש בצורות פתרון שונות כמו הערכת סדר גודל, הצבת תשובות או ממש לסמוך על השרטוט (למרות שזה נשמע לא חוקי).

  2. חשיבה מילולית (כולל פרק בכתיבת חיבור)

    החלק המילולי בודק בעיקר יכולות הבנת הנקרא (מרמה פשוטה עד רמה גבוהה מאוד), ואת יכולת הכתיבה שלכם במטלת החיבור. מטלת החיבור פותחת כל מבחן פסיכומטרי, והיא בודקת את היכולת להביע ולנמק בכתב עמדה לגבי נושא כלשהו שאינו ניתן לבחירה (הנושא הוא לבחירת המרכז הארצי). בפרקים המילוליים יש מגוון שאלות, כמו שאלות אנלוגיות (מציאת קשר בין זוגות של מילים), שאלות היגיון של הבנה והסקה ושאלות הבנת הנקרא על טקסט. כל השאלות אמריקאיות, חוץ מהחלק של כתיבת חיבור אותו מבצעים בנפרד בכתב יד. 

  3. אנגלית

    המבחן הפסיכומטרי בודק אך ורק יכולת של הבנת הנקרא באנגלית כתובה (לרבות אוצר מילים) ואינו בודק שליטה ובקיאות בכל תחומי השפה האנגלית. יש מגוון שאלות כמו השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא על טקסטים. כל השאלות הן אמריקאיות.

המבחן הפסיכומטרי בנוי מ-8 פרקים ו -“מטלת כתיבה” (כתיבת חיבור). מטלת הכתיבה נמשכת 30 דקות, והציון בפרק זה מהווה 25% מהציון ב”חשיבה מילולית”. 8 הפרקים הנותרים הם במבנה של “מבחן אמריקאי” (4 תשובות מוצעות לכל שאלה), ומשך כל פרק הוא 20 דקות. אין הפסקה בין הפרקים השונים למעט הפסקה קצרה לאחר מטלת הכתיבה, ולכן משך המבחן הוא 190 דקות (3 שעות ו-10 דקות). יש 2 פרקים מכל סוג (מילולי, כמותי ואנגלית) – סך הכל 6 פרקים, ועוד 2 פרקים שהם בעצם פרקי פיילוט שאינם כלולים בחישוב הציון והם לשימוש של המרכז הארצי בלבד כדי לבדוק את איכות השאלות לפסיכומטרי הבאים. פרקי הפיילוט נראים כמו פרקים רגילים לחלוטין, ולא ניתן לזהות איזה פרק הוא פיילוט ואיזה פרק הוא אמיתי.

הציון תקף בין 7-10 שנים, וזה משתנה בין אוניברסיטה לאוניברסיטה.

Video for you

זינוק פסיכומטרי בדרך שלך

Student Stories

התלמידים שלנו

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

דילוג לתוכן