אנגלית בהתחייבות לפטור
IDF deposit

שימוש בפקדון הצבאי לקורס אמירנט

בזינוק תוכלו להשתמש בכספי הפקדון על מנת  לשלם על קורס לפטור מאנגלית - מבחן אמירנט (וגם בקורס הפסיכומטרי)

הפיקדון הצבאי הוא מענק כספי הניתן לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי עם סיום השירות. סכום הפיקדון משתנה בהתאם למשך השירות ולסוגו, ואפשר להשתמש בו רק למטרות מסוימות, כמו למשל הכנה למבחני קבלה לאקדמיה.

החל מיוני 24 מבחני אמי"ר ואמיר״ם בוטלו, ויש אפשרות לגשת אך ורק למבחן אמירנט. ציון גבוה של 134 נקודות ומעלה במבחן אמירנט, משמעותו פטור מקורסי אנגלית במכללה או באוניברסיטה – ובכך יחסוך לכם הרבה זמן והרבה כסף.

הפיקדון הצבאי

שלושה שבועות לאחר השחרור מהשירות הסדיר, מפקיד משרד הביטחון סכום כסף בחשבון בנק (שאינו קשור לחשבונכם) הנקרא פיקדון אישי. גובה הסכום תלוי במועד גיוסכם ומחושב לפי מספר חודשי הזכאות שהצטברו לכם. כסף זה יכול לשמש אתכם במהלך חמש שנים ממועד השחרור לחמש מטרות שונות:

  1. לימודים
  2. הכשרה מקצועית
  3. דיור
  4. הקמת עסק
  5. כיסוי הוצאות נישואין

בשונה ממענק השחרור, שהוא בעצם סכום כסף שיועבר אוטומטית לחשבון הבנק שלכם, הפיקדון האישי לא יועבר ישירות אליכם – אלא יישמר בסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי (גם אם החשבון שלכם מנוהל בבנק אחר). 

במידה ולא מימשתם את הפקדון מקץ חמש שנים מיום השחרור, יתרת הפיקדון תועבר באופן אוטומטי לחשבון הבנק שהיה מעודכן על שמכם בסוף השירות. בשלב זה תוכלו להשתמש בכספי הפיקדון באופן חופשי. 

איך מממשים את כספי הפיקדון לטובת הכנה בזינוק?

זינוק מוכר רשמית ע"י משרד החינוך ועל ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים לצורך שימוש בכספי הפיקדון להכנה לפסיכומטרי ולמבחני אמירנט.

על מנת לממש את כספי הפיקדון לשימוש בזינוק או למידע נוסף לגבי הקורסים השונים יש ליצור איתנו קשר

Video for you

זינוק פסיכומטרי בדרך שלך

Student Stories

מה מספרים התלמידים שלנו?

רוצים לקבל פטור באנגלית?

לבדיקת התאמה לקורס לפטור באנגלית של זינוק, מלאו את הפרטים הבאים

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

דילוג לתוכן