אנגלית בהתחייבות לפטור

What

מה זה מבחן אמירנט?

בזינוק אנחנו מציעים את הקורס היחידי בישראל שבו אנחנו מתחייבים לך לפטור באנגלית!

החל ממאי 24 מבחני אמי"ר ואמיר״ם בוטלו, ויש אפשרות לגשת אך ורק למבחן אמירנט. ציון גבוה של 134 נקודות ומעלה במבחן אמירנט, משמעותו פטור מקורסי אנגלית במכללה או באוניברסיטה – ובכך יחסוך לכם הרבה זמן והרבה כסף.

מה חשיבות של אנגלית עבורי?
למה חשוב ללמוד לפרק האנגלית לקורס פסיכומטרי ולמבחן אמירנט?

בלי סיווג באנגלית, לא ניתן להתקבל ללימודים אקדמיים ברוב האוניברסיטאות ובכל מקרה, לא ניתן לסיים את הלימודים בלי הגעה לפטור באנגלית. בחינת מיון באנגלית קובעת את רמת האנגלית ועל פי הציון נקבע כמה קורסי אנגלית (אם בכלל) נדרש לעשות במסגרת התואר הראשון. כל הסטודנטים נדרשים שיהיה להם סיווג לרמה ונדרשים להגיע לרמת פטור באנגלית.

סיווג רמות באנגלית

בטבלה מתוארת חלוקת רמות אנגלית לפי ציון בפרק האנגלית בכל אחד מהמבחנים.  משמע, במידה וקיבלתי את הציון 68, אצטרך ללמוד בתואר הראשון – 6 קורסים. אם קיבלתי 88, 5 קורסים וכן הלאה. כל קורס עולה בין 3,000 ₪ ל 4,000 ₪. הנוכחות בקורסים האלו היא חובה וכוללת לרוב 14 מפגשים בני 3 שעות.  משמע, בהנחה שנדרש ללמוד 6 קורסים, זה אומר הוצאה של 18 אלף ₪ ו- 252 שעות לימוד. 

החדשות הטובות! באמצעות הקורס, אתם יכולים לחסוך לכם הרבה מאד כסף וזמן! אם רק תלמדו את הטכניקות ותבצעו אותם בבחינה.

במבחן הפסיכומטרי

מי שמשפר את האנגלית יחד עם מבחן פסיכומטרי- הציון מהווה 20% מהציון הכולל של המבחן. אמנם מדובר בהשפעה משמעותית פחות מהפרקים האחרים, אך מדובר בסדר גודל של 150 נקודות במבחן!

רמת הקורס באנגלית
ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי ובמבחן אמירנט
פטור מלימודי אנגלית
134 ומעלה
מתקדמים 2
133-120
מתקדמים 1
100-119
טרום מתקדמים 2
99-95
טרום מתקדמים 1
94-85
מתחילים 2
84-78
מתחילים 1
77-64

* הטבלה לקוחה מאתר של המרכז הארצי ובחינות והערכה. במידה ויש שינויים בסיווג, יש להתעדכן מול האתר שלהם. 

על מה נבחנים בבחינה?

הבחינה בוחנת את הבנת הנקרא ואוצר המילים בלבד! כדי להצליח בבחינה אין צורך בהבנת הנושאים שנלמדו לאורך תקופת בית הספר, אלא יש צורך לדעת לזהות ולמפות נכון מה חשוב ומה לא חשוב כדי לפתור את השאלה. במסגרת הקורס, נספק לכם את כל הכלים והטכניקות כדי שתצליחו לעבור את המבחן בהצלחה. 

מהי מטרת מבחן אמירנט?

מטרת מבחן אמירנט היא לבדוק יכולות הנדרשות ללימודים אקדמיים. מעבר לחשיבותה העצומה של השפה האנגלית, כיום כל המחקר בעולם המדעי מתבסס על אנגלית ועל כן רבים מתחומי הלימוד באקדמיה מתבצעים בעזרת חומרי לימוד באנגלית. המבחן בודק מספר יכולות באנגלית – אוצר מילים ברמה חצי אקדמית, יכולת פענוח משפט והתמודדות עם טקסט. המבחן אינו בודק תחומים כגון יכולות ביטוי בכתב ובעל פה או חוקי תחביר.

מה מבנה פרק במבחן אמירנט?

במבחן הכתוב יש שני פרקי אנגלית אשר נמדדים בחישוב הציון (ייתכנו עוד פרקי פיילוט). כל פרק מכיל 22 שאלות. הפרק מחולק לשלושה נושאים:

 1. השלמת משפטים – Sentence Completion
  כל פרק נפתח עם 8 שאלות השלמת משפטים. מטרת השאלות היא לבחון את אוצר המילים.
 2. ניסוחים מחדש – Restatements
  בכל פרק יש 4 שאלות ניסוח מחדש. מטרת השאלות היא לבחון יכולת פענוח משפט.
 3. שני טקסטים – Reading Comprehension בכל פרק יש שני קטעי קריאה, ועל כל קטע קריאה יש 5 שאלות (10 שאלות בסך-הכל). מטרת השאלות היא לבחון יכולת התמודדות עם טקסט. לכל פרק מוקדשות 20 דקות לפתרון. אי אפשר לחסוך זמנים מפרקים קודמים או לשמור זמן לפרקים מאוחרים. הזמן בבחינת המפעם מחולק באופן שונה – נסביר על כך יותר בהמשך.

מה סדר הקושי בפרק מבחן אמירנט?

השאלות בפרק מסודרות ברמת קושי עולה – השאלות הראשונות של כל חלק קלות יותר מהשאלות המאוחרות יותר.

השאלה הראשונה של השלמת משפטים אמורה להיות פשוטה יותר מהשאלה האחרונה של השלמת משפטים. השאלה ראשונה של ניסוח מחדש אמורה להיות פשוטה יותר מהשאלה האחרונה של ניסוח מחדש.
הטקסט הראשון אמור להיות קל יותר מהטקסט השני.

מה משמעות הציונים במבחן אמירנט?

לציון באנגלית יש השפעה כפולה – הן על הציון הכולל במבחן הפסיכומטרי (במידה ועושים את פרק האנגלית כחלק מהבחינה הפסיכומטרית), והן על סיכויי הקבלה באופן ישיר ועל מספר הקורסים באנגלית שיידרש הסטודנט לסיים במהלך השנה הראשונה ללימודיו.

במבחן הפסיכומטרי

מי שמשפר את האנגלית יחד עם מבחן פסיכומטרי- הציון מהווה 20% מהציון הכולל של המבחן. אמנם מדובר בהשפעה משמעותית פחות מהפרקים האחרים, אך מדובר בסדר גודל של 150 נקודות במבחן!

באוניברסיטה

בכל פרק במבחן אנחנו מקבלים ציון תקן – בין 50 ל-150 (אם לא פתרנו אף תשובה – 50. אם פתרנו הכל נכון – 150). ציון התקן קובע שני דברים-

הראשון- קבלה לאוניברסיטה: על מנת להתקבל בכלל ללימודים על הציון להיות גבוה מ-85 (ברוב המוסדות).

השני- מספר הקורסים באנגלית שעל סטודנט להשלים במהלך השנה הראשונה ללימודיו. מספר הקורסים הנדרש נקבע על ידי כל מוסד לימודים בנפרד, אך לרוב נע בין 3 קורסים עבור ציון נמוך (מ-85) ועד פטור מקורסים עבור ציון גבוה (מ-134). בדרך כלל, קורסים אלה יקרים ביותר ומחירם הכולל יכול להגיע למחיר שנת לימוד שלמה באוניברסיטה! ובנוסף לכך- הם מהווים נטל לימודי כבד על סטודנט בשנתו הראשונה!

על מה משפיע ציון מבחן אמירנט? 

טווח הציונים במבחן אמירנט הוא 50 עד 150. ציון מבחן אמירנט משפיע על הקבלה ללימודים ועל האפשרות להשלים את התואר:

 • קבלה ללימודים – רוב מוסדות הלימוד מציבים ציון סף לקבלה ללימודים. הציון משתנה בין מוסדות הלימודים ומסלולי הלימוד, ולכן מומלץ לבדוק עם המוסד האקדמי שבו אתם מעוניינים ללמוד מה ציון הסף שרלוונטי אליכם.
 • השלמת התואר – על פי דרישת המל"ג (המועצה ללימודים גבוהים), כדי לקבל תואר אקדמי נדרש מכל סטודנט וסטודנטית להגיע לרמת פטור באנגלית. מי שלא יקבלו בבחינה ציון הקובע רמת פטור (134 ומעלה), יידרשו להשתתף בקורסי רמה באנגלית במהלך הלימודים עד להגעה לרמת הפטור.

Video for you

בא לכם לראות סרטון ״מנה יומית״ לדוגמא?

בזינוק יש את הקורס היחידי שבו יש התחייבות לפטור באנגלית! 

בנינו לכם קורס עם מפגשים ממוקדים ופרקטיים שהם בול המתכון כדי לעזור לכם לשפר את היכולות פתירת השאלות באנגלית שלכם.

מה אנחנו נספק לכם?

הקורס בנוי בצורה אינטראקטיבית ומקנה טכניקות וכלים למענה מהיר ויעיל של השאלות באמיר/אמירם ובפרקי האנגלית בפסיכומטרי. במסגרת הקורס, אתם תלמדו, תתנסו ותתרגלו באמצעות משחקי אונליין, אפליקציה ותרגולים מלאים בהנחיית המדריכים בכל קיצורי הדרך והטכניקות לפתירת שאלות במבחן אמי”ר או אמירנט.

מה תקבלו במסגרת הקורס? 

 1. ספרי קורס
 2. מרחב למידה שמאגד את כל התכנים והמשחקים כדי לשפר את יכולות באנגלית.
 3. אתר קורס עם תרגולים, מבחנים ומענה מדריכים לשאלות.
 4. אפליקציה לתרגול
 5. ערכת משחקונים לתרגול סוגי השאלות בקורס
 6. קבוצת וואטסאפ לשאלות ותמיכה
 7. הקלטות הקורס לצפייה חוזרת או השלמת השיעורים

מה תכלס תצאו מהקורס?

 1. תקבלו את כל קיצורי דרך שיחסכו לכם זמן יקר בפתירת השאלות בבחינת סיווג באנגלית.
 2. תרכשו טכניקות פשוטות ובהירות כך שגם אם רמתכם באנגלית איננה גבוהה, תוכלו לזהות מרכיבים חשובים בשאלה ולענות נכונה.
 3. לאפשר לכם לצבור כמה שיותר נקודות במבחן סיווג אנגלית ובכך להקפיץ אתכם ולמנוע ממכם לעשות אינספור קורסי אנגלית עד שתגיעו לפטור.

איפה התלמידים שלנו

בוחרים ללמוד?

בזכות הציונים הגבוהים התלמידים שלנו יכולים לבחור היכן ללמוד.
זאת ההתפלגות בין האוניברסיטאות השונות:

%15

%13

%12

%11

%10

%6

%5

%4

Student Stories

מה מספרים התלמידים שלנו?

רוצים לקבל פטור באנגלית?

לבדיקת התאמה לקורס לפטור באנגלית של זינוק, מלאו את הפרטים הבאים

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

דילוג לתוכן