פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה
Tailored to You

בחינה בתנאים מותאמים

התלמידים של זינוק מקבלים בממוצע  134 נקודות מעל הממוצע הארצי!

רוצים לקבל הארכת זמן בפסיכומטרי? אולי מחשבון? ומה לגבי הקראה באנגלית?
ההקלות בפסיכומטרי יכולות באמת לעזור להוריד את רמת הלחץ ולהטיס לכם את הציון כלפי מעלה!
הבעיה היא שמאוד קשה לקבל את ההקלות בפסיכומטרי – רק 10% מהנבחנים מקבלים את ההקלות.
הסיבה לכך היא שהגוף שמעביר את הבחינה הפסיכומטרית הוא שונה ממשרד החינוך והגשת התיק היא עצמאית.
לכן הקמנו בזינוק את מחלקת ההקלות שמלווה את התלמידים שלנו ובעזרתה – 85% מהתלמידים בזינוק מקבלים את ההקלות!

Video for you

זינוק פסיכומטרי בדרך שלך

קבלת ההקלות יכולה להיות על רקע של קשיי קשב וריכוז, על רקע לקויות למידה או על רקע קשיים רפואיים. הרבה מאוד תלמידים שלנו מתפלאים לגלות שהם מקבלים את ההקלות על רקע קשיים שהם בכלל לא ציינו בפני משרד החינוך ולא היו מעלים על דעתם להציג בפני הגוף שמעביר את הבחינה הפסיכומטרית. לכן חשוב כל כך להיעזר במחלקת הקלות מקצועית שמכירה את הדרישות ובעלת נסיון של אלפי תלמידים.

אם נבחנתם בבית הספר עם הקלות או התאמות בעקבות לקויות למידה, הפרעת קשב וריכוז, או שיש לכם בעיה רפואית שיכולה להפריע לכם להבחן בתנאים הרגילים – יש אפשרות לגשת לפסיכומטרי עם תנאים מותאמים.

הבעיה בקבלת הקלות או התאמות בבחינה הפסיכומטרית היא שהגוף שמעביר את הבחינה הפסיכומטרית (המרכז הארצי לבחינות והערכה) הינו גוף נפרד מהגוף שמאשר הקלות והתאמות בבחינות הבגרות (משרד החינוך) ותהליך בקשת וקבלת ההתאמות וההקלות לפסיכומטרי עלול להיות מורכב ומאתגר לתלמידים רבים.

תהליך הגשת תיק התאמות מתבצע רק אחרי שנרשמים לבחינה. צריך להביא למרכז הארצי אבחון פסיכודידקטי בתוקף (עד לפני 6 שנים) שנעשה על ידי מוסד שהמרכז הארצי מכיר בו, וכל מסמך נוסף שתומך בבקשה שלכם (אפילו הערכות של המחנכת ביסודי יעזרו). מי שסובל מבעיה רפואית שמצריכה התאמות צריך להביא אישור מרופא מומחה.

המרכז הארצי מאפשר לעשות אבחון דרך ארגון שהוא עובד איתו, ואותו אבחון או אבחון ממקום מוכר שתעשו יהיה רלוונטי גם ללימודים באקדמיה.

ההתאמות הנפוצות שנבחנים מקבלים הן:

  • מחשבון ארבע פעולות – חיבור, חיסור, כפל וחילוק. את המחשבון דואגים להביא לכם במבחן עצמו, והוא עוזר בדרך כלל לנבחנים שיש להם דיסקלקוליה.
  • הארכת זמן – אפשר לקבל הארכת זמן לחלק של החיבור (5 או 10 דקות), ואפשר לקבל הארכת זמן גם לפרקי הבחינה עצמם (20% הארכת זמן – שזה אומר עוד 4 דקות לפרק).
  • הפסקות בין פרקים – המבחן הרגיל מתנהל רצוף בלי שום הפסקה בין פרק לפרק, יש תלמידים שמקבלים הפסקות אחרי כל פרק שני (זאת אומרת אחרי הפרק השני, אחרי הפרק הרביעי ואחרי הפרק השישי).
  • מפע"ם – מבחן פסיכומטרי על מחשב. הנבחנים במבחן מפע"ם פותרים אותו במחשב, והמבנה שלו שונה מהמבחן הרגיל. המפע"ם מתחיל גם בחיבור והנבחן יכול לבחור אם הוא מקליד אותו במחשב או כותב על דף. שאר המבחן מחולק לשלושה חלקים ולא לפרקים כמו מבחן רגיל – חלק מילולי, חלק כמותי וחלק אנגלית. הסדר של החלקים קבוע, בין כל חלק לחלק יש הפסקה של 5 דקות ובאמצע כל חלק יש הפסקה של 2.5 דקות. המפע"ם הוא מבחן מיוחד, שלא כמו המבחן הכתוב בו כל השאלות כתובות מראש, הוא מבחן אדפטיבי. זאת אומרת שהתוכנה שלו לומדת את הרמה של הנבחן והמתאימה את השאלות בהתאם לרמתו, וככה לאט לאט בונה גרף שמתאר את היכולת המילולית, הכמותית והאנגלית של הנבחן. לכל שאלה במפע"ם יש בין 2-4 דקות כדי לפתור (תלוי בסוג השאלה), יש טיימר קטן בפינה של המחשב שסופר לאחור כמה זמן נשאר. מרגע שנבחן בחר תשובה הוא לא יכול לחזור אחורה.

איזה הקלות אפשר לקבל

תוספת זמן

(מבחן ממוחשב - מפע״ם) במקום כ-55 שניות לשאלה בבחינה הפסיכומטרית לקבל בין 2.5-4.5 דקות לכל שאלה! ולקבל אפשרות לקחת הפסקה מתי שרוצים!

מחשבון

במקום לחשב בראש,
לקבל מחשבון ולעשות את כל החישובים בעזרתו!

הקראה באנגלית

במקום להקריא לעצמך באנגלית, לקבל הקלטה של כל שאלה וטקסט בפרק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית!

הקראה בעברית

במקום להקריא לעצמך, לקבל הקלטה של כל השאלות והטקסטים בבחינה שהם בעברית!

שאלון מוגדל

במקום לקרוע את העיניים,
לקבל טופס מוגדל!

כיתה מצומצמת/ חדר נפרד

במקום לצאת מריכוז מהרעש באודיטוריום מלא בנבחנים, לקבל אפשרות להבחן בכיתה מצומצת או בחדר שהוא רק שלך!

הפסקה בין פרקים

במקום להבחן ברצף של יותר משלוש שעות ללא הפסקות (אפילו לא לשירותים), לקבל אפשרות לצאת להפסקות בין פרקי הבחינה!

התאמות לחיבור

במקום שיבדקו שאין לכם שגיאות כתיב, לקבל התעלמות משגיאות כתיב והארכת זמן בפרק החיבור בפסיכומטרי!

גם אם נבחנתם בתנאים מותאמים הציון הוא אותו ציון כמו כולם, ואין הבדל בהתפלגות הציונים. לדוגמא זאת אומרת שאותו אחוז שמקבל מעל 700 במבחן הרגיל יקבל מעל 700 במבחן מותאם (כולל מפע"ם). 

האוניברסיטאות לא מקבלות עדכון על כך שנבחן ניגש למבחן מותאם ואין לזה שום משמעות מבחינתן.

Student Stories

התלמידים שלנו

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

דילוג לתוכן