פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

מה אוכלים בזמן הלמידה לבחינה

כולנו יודעים שתקופת הפסיכומטרי היא תקופה לחוצה מאוד. אנו משתתפים בקורס או יושבים בבית שעות על גבי שעות ולומדים לבד. תוך כדי תנועה, אנו לוקחים טבלת שוקולד מהמקרר או שמים לנו במבה בקערה כדי שנוכל לנשנש תוך כדי הבחינה. אחרי הכול, אנו אומרים לעצמנו, אנחנו צריכים סוכר למוח ואנרגיה לגוף כדי לתפקד תוך כדי הלמידה ולעבור את הבחינה בשלום. העניין הוא שישיבה ממושכת בשילוב מזון לא בריא עלולים לפגוע בכושר הריכוז שלכם. על כן, מומלץ להקפיד על תזונה נכונה במהלך הלמידה.

מזון למחשבה – לאכול נכון ולהצליח בבחינה

אם אתם רוצים להצליח בבחינת פסיכומטרי, חשוב לצרוך את המזונות המתאימים. אלה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת:

  • לא מוותרים על ארוחת הבוקר – רבים מדלגים על ארוחת הבוקר, ובכך עושים טעות לא קטנה. כי גם אם אתם ממהרים לעבודה הזמנית או לחברים כדי ללמוד, שימו לב כי הבטן שלכם תתחיל לקרקר כבר בשעה 10 בבוקר. ארוחת הבוקר שומרת על ריכוז לאורך כל היום, ולכן מוטב לקום מוקדם יותר ובלבד להספיק לאכול בריא. שלבו בארוחה דגנים מלאים, ממרחים, סלטים ושתייה חמה.
  • האוכל שמשפר לכם את הזיכרון – במהלך הלימודים כדאי לאכול מזונות המכילים אומגה 3 וכן מזונות מקבוצת הוויטמינים B. כך למשל, דגי ים כמו טונה או סלומון מכילים אומגה 3, בעד מזונות כמו ביצים או בשר מכילים ויטמינים מסוג B3.
  • שותים מים – חשוב לכלול 10 כוסות מים בתפריט היומי שלכם, בייחוד אם אתם ניגשים לבחינה במועדי הקיץ. גופנו נוטה להתייבש ולפרש את תחושת הצמא כתחושת רעב.

לזנק אל ההצלחה

אולי הנבחנים אוכלים את אותם המאכלים, פחות או יותר, במהלך ההכנות לבחינה, אך במקרים רבים הנבחנים נבדלים זה מזה. בעוד שישנם נבחנים שאין להם כל בעיה לשבת ולהתרכז במשך זמן ארוך, הרי שיש הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ולקות למידה. מרכז זינוק הוא מרכז מקצועי לפסיכומטרי המציע אלטרנטיבה ללימוד פסיכומטרי לבעלי לקויות למידה. באמצעות למידה בכיתות קטנות והתאמת תכנית למידה לכל תלמיד ותלמיד, התלמידים של מרכז זינוק מזנקים רחוק.

 

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן