פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

מהו פסיכומטרי לליקויי למידה

מהו פסיכומטרי לליקויי למידה

ניתנות הקלות לציבור הלוקים בלקות למידה

 אנשים הסובלים מלקות למידה ומעוניינים לגשת למבחן פסיכומטרי זכאים לגשת למבחן ולקבל הקלות. במסגרת מבחן הפסיכומטרי ניתנות הקלות לציבור הסובלים מלקות למידה. המבחן נערך בתנאים מותאמים לאותו ציבור ומאפשר להם להיבחן בתנאים המתאימים להם בהתאם לצרכים השונים כמו למשל הארכת זמן או מבחן על גבי מחשב או מבחן הכולל כתב מוגדל.

על המקבלים הקלות להימצא מתאימים על ידי ועדה מיוחדת

יש לציין כי לא כולם מקבלים פסיכומטרי עם הקלות במסגרת המבחן אלא רק אלו אשר נמצאו מתאימים על ידי ועדה מיוחדת מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה. אותה ועדה מתכנסת ובוחנת את הבקשות השונות תוך קבלת החלטה בהתאם לנתונים הכוללים התייחסות למצבו של הנבחו.

 נציין כי את הבקשה יש להגיש לועדה באמצעות טפסים המיועדים לבקשת הקלה תוך צירוף אישורים מתאימים המעידים על לקות למידה.

  כיצד נראה מבחן פסיכומטרי הכולל הקלות

מבחן פסיכומטרי  הכולל הקלות נראה כמו מבחן רגיל אך כולל שינויים שונים

 מספר פרקים: בשונה ממבחן פסיכומטרי רגיל בו יש 9 פרקים, במבחן המותאם לבעלי לקות למידה יש 4 פרקים ובין היתר פרק הכולל מטלת כתיבה ופרקים כמותיים מילוליים ואנגלית.

 אופן הצגת השאלות: במבחן המתאים לליקויי למידה ניתן להבחין באופן הצגת שאלות שונה, כלומר השאלות מופיעות על גבי מסך ובסיום הזמן השאלה מתחלפת.

מספר השאלות: ישנם מקרים בהם מספר השאלות יפתח ויסתיים בשאלות מאותו סוג.

  זמן המוקדש לשאלות: יש להדגיש כי זמן המוקדש לשאלות אינו זהה למבחן רגיל ולפעמים ארוך מהרגיל.

  איך מחשבים את הציון במבחן

עצם העובדה כי המבחן בתנאים מותאמים הוא מבחן ממוחשב ומתאים לרמת הנבחים מדובר על חישוב הכולל התייחסות לתנאים הנ"ל.  השאלה הראשונה במבחן תהיה ברמה בינונית, כאשר תשובה נכונה תוביל לשאלה ברמה קשה יותר ואילו תשובה לא נכונה תוביל לשאלה קלה יותר. המחשב קובע את הציון בהתאם לרמת השאלה ובהתאם למספר התשובות הנכונות. יצויין כי טווח הציונים בגרסה המותאמת הוא טווח זהה אך אינו מחושב באופן יחסי בהשוואה ליתר הנבחנים במבחן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן