פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

מדוע לא קיימת התאמת בחינות בעל פה באוניברסיטה?

התאמה הרווחת בתיכונים לתלמידים המתקשים לכתוב זו התאמה המאפשרת לתלמיד להיבחן בע"פ. התאמה מסוג זה אינה ניתנת במוסדות להשכלה גבוהה.
התאמה נוספת ניתנת לסטודנטים, שימוש במחשב לא מאפשר להם להביע את עצמם בצורה הטובה ביותר ודווקא כתיבה מאפשרת להם לבטא את החשיבה הגבוהה שלהם. במקרה כזה ניתנת לסטודנט התאמה של הארכת זמן כדי לאפשר לו לכתוב את התשובות לשאלות בבחינה. לאחר שהוא גומר לענות את המבחן, ומכיוון שהוא עצמו מצליח לקרוא את הכתב שלו, הוא מקריא את הדברים שכתב לאדם נייטרלי שמשכתב עבור התלמיד את הבחינה.
כפי שכבר הוסבר, עד שתלמיד עם דיסגרפיה מגיע לאוניברסיטה, הוא מקבל התאמה של בחינה בע"פ ויכול להביע את עצמו בצורה הטובה ביותר ולהיבחן כראוי על ידיעותיו. באוניברסיטה התאמה מסוג זה אינה מוכרת נכון להיום, וזהו מצב בעייתי מאוד. מצד אחד, מצפים מאנשים שהגיעו לאקדמיה להיות מסוגלים להביע עצמם בכתב, מצד שני, מפסידים הרבה אנשים עם חשיבה גבוהה ומופשטת סתם בגלל מגבלה טכנית. מוסדות להשכלה גבוהה יכולים להיעזר בפר"ח או לאפשר לסטודנט להקליט עצמו ואז לשכתב את הדברים, הדבר אינו בלתי אפשרי. אם הסטודנט לומד מקצוע שנדרשת בו יכולת כתיבה, אז מילא, אבל במקצועות שאין בהם דרישה כזאת, חבל לוותר על סטודנטים טובים ועובדים טובים בעתיד.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן