פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

הקלות בפסיכומטרי המרכז הארצי

המרכז הארצי הקלות בפסיכומטרי

לשמחתנו, אנו חיים בעידן בו קיימת היכולת וקיימת גם המוטיבציה וההגינות הנדרשת בכדי להבחין בין תלמידים בעלי לקויות למידה ביחס ליתר התלמידים ובכדי להעניק להם את התנאים ואת האפשרות ההוגנת להשתתף במרוץ אחרי ההשכלה. יכולת זו נבנתה לאורך עשרות שנים ברחבי העולם כולו, באמצעות פיתוח כלים לזיהוי, הגדרה ומדידה של לקויות למידה ולבחינת השפעתן על ביצועי התלמיד. יכולות אלה אפשרו למערכת החינוך להתאים את תכנית הלימודים לתלמידים אלה, לעיתים באמצעות הקלות בבחינות ולעיתים אף באמצעות פתיחת כיתה ייעודית ובניית תכנית לימודים ייעודית עבורם. דברים אלה נכונים עבור מערכת החינוך והם נכונים גם כאשר מגיעים לשלב של כניסה ללימודים גבוהים, דרך מעבר מוצלח של הבחינה הפסיכומטרית.

המרכז הארצי הקלות בפסיכומטרי – מה זה בדיוק?

בישראל פועל ארגון שנקרא המרכז הארצי לבחינות והערכה בייסוד ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל. המרכז הארצי אחראי למעשה על כל תהליכי המיון של מועמדים ללימודים גבוהים באוניברסיטאות ובמכללות בישראל ובכלל זה אחראי גם על הבחינה הפסיכומטרית. בין כלל המטרות שלשמן הוקם המרכז הארצי הקלות בפסיכומטרי היא אחת המטרות הבולטות בשנים האחרונות, שכן זהו הארגון שאחראי על בחינת ואישור הזכאות לקבלת הקלות במבחן הפסיכומטרי. בכל הסוגיות הסובבות סביב הקלות בפסיכומטרי המרכז הארצי הוא שמגדיר את ההקלות, את הקריטריונים לזכאות והוא גם זה שמנהל את הפרוצדורות הבירוקרטיות סביב מתן הזכאות לכל נבחן ונבחן. בהתאם לכך, כל בקשה לקבלת הקלה במבחן הפסיכומטרי צריכה להיות מוגשת למרכז הארצי באמצעות הפלטפורמות שמציע המרכז, בין היתר באמצעות אתר האינטרנט שלו.

הקלות בפסיכומטרי המרכז הארצי

איזה מידע ניתן לקבל במרכז הארצי?

מעבר לנושא של הקלות בפסיכומטרי המרכז הארצי הוא גם המקום בו תוכלו לקבל מידע מפורט על מועדי הבחינות, מועדי פסיכומטרי עם הקלות, קריטריונים לזכאות להקלות, הפרוצדורה המפורטת להגשת מסמכים ובקשת הקלות וכן הלאה. מרבית המכללות לפסיכומטרי בישראל אינן מספקות שירות תומך לתלמידים שלהן, סביב הגשת בקשות למרכז הארצי, אם כי במכללת זינוק תוכלו לקבל תמיכה מלאה, לרבות סיוע צמוד בהגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול המרכז הארצי.

בתור מכללה ששמה לעצמה למטרה לסייע לאוכלוסיית התלמידים בעלי לקויות למידה בישראל סביב הבחינה הפסיכומטרית, מספקת מכללת זינוק סיוע מלא לכל תלמידי המכללה בהתנהלותם מול המרכז הארצי. למעשה, במכללת זינוק תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם בנושא של הקלות בפסיכומטרי המרכז הארצי ודרכי ההתקשרות עמו וכן תהליך הכנת הבקשה שמבוצע על ידנו בשיתוף פעולה מלא עם התלמיד. אם לאורך שנות הלימוד שלכם במערכת החינוך, זכיתם להקלות בשל לקויות למידה, הקלות אלה תינתנה לכם גם במסגרת המבחן הפסיכומטרי. במקרים אחרים, תוכלו להגיש בקשה מתאימה עם האסמכתאות הנדרשות ומכללת זינוק פה כדי לסייע לכם בכך. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 077-5264000.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן