פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

הורות והפרעת קשב

כבר ידוע שהפרעות קשב וריכוז הן בעיקרן בעיה גנטית, משמע שכשיש לילד הפרעת קשב וריכוז לאחד מהוריו ולעיתים אף לשניהם יש הפרעה גם כן. היחסים בין הורים עם הפרעות קשב לילדיהם הסובלים גם מהפרעות יכולים להיות לא פשוטים. כאשר החוויה קשה להורה הוא עלול להגיב בשתי התנהגויות קצה:

ישנם הורים שמכיוון שהיו כל חייהם עם הפרעה לא מאובחנת ולא מטופלת, לא מוכנים לקבל את ההפרעה אצל ילדם. ההתבוננות בילדם יכולה לעורר אצלם תסכול רב מכיוון שכל חייהם הם נאלצו להתמודד עם ביקורת מהסביבה, בעוד שהיום יודעים כבר איך לקרוא להפרעה ואיך לטפל בה. לפעמים החוויה הזאת יכולה להיות מאוד קשה וכואבת. הורים כאלה ייטו להיות מאוד קשים עם ילדם ולא יקבלו את ההפרעה שלו.

מצד שני, ישנם ההורים שמהר מאוד מזהים את ההתנהגויות של ילדם, כי הוא מזכיר להם את עצמם, ומגיבים באופן קיצוני אחר – מגוננים עליו יתר על המידה. הורים כאלה שעושים לילדם over protecting ייטו לומר "לא צריך להציק לו, הוא לא צריך ללמוד, אני הסתדרתי גם הוא יוכל, לא חייב לעשות שיעורים אפשר ללכת לים…" וכו'. במצב כזה הילד נמצא בבעיה מכיוון שאין לו שום אתגר, הוריו לא מייצרים אצלו מוטיבציה.
בעיה אחרת שעלולה לצוץ בבית עם הורים וילדים עם הפרעות קשב היא חוסר היכולת להתארגן כראוי, בין שזה לבית הספר בבוקר, בין שזה לארוחת הצהריים יחד, לאירוע משפחתי, או לכל דבר אחר. גם במשפחות הכי אוהבות והכי חמות, התקלות היומיומיות הללו יוצרות מתחים ומקשות על ההתמודדות הכללית עם גידול הילדים, שגם ככה קשה.

התשובה לבעיות הללו היא מודעות ופתיחות לטיפול. הורים רבים מעדיפים קודם לטפל בילדם ורק אח"כ לטפל בהפרעות שלהם, אך עדיף דווקא ההיפך. אם ההורים יקבלו את הטיפול שהם זקוקים לו, הילד ילמד הרבה יותר טוב מהם. החשיבות של ההורים כצומת מרכזי בבית לניהול זמן היא קריטית, אם הם יהיו מטופלים, הם כבר ישרו את האווירה הנכונה והיחס המתאים והילדים יבריאו גם בגלל התהליך שההורים יעברו.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן