פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

ההיבט הרגשי של הפרעת הקשב והריכוז

מקובל לחשוב שהפרעת קשב משפיעה על הלוקה בה רק ברמה הקוגניטיבית. במסגרת הלימודית ובעבודה אנחנו נדרשים ליכולות שההפרעה פוגעת בהן, אך סיפור חייהם של בעלי הפרעות קשב דומה מאוד במקרים רבים, לא רק בשל האפקט הקוגניטיבי. במידה וההפרעה לא אובחנה וטופלה כבר בגיל צעיר, קשה מאוד להתחמק מהשפעתה על היבטים רגשיים בחיי אותו אדם.
זה מתחיל בגן, כאשר אין לילד סבלנות להקשיב לסיפור שמספרים, לצבוע את הציור בתוך הקווים, והוא מעדיף את המשחקים בחצר ואת ההפעלות שדורשות תנועה ולאו דווקא ריכוז, סבלנות והקשבה. בבית הספר הוא יתמודד פחות טוב עם החומר בכיתה ויבין שהוא לא מצליח לענות על הציפיות של המורה ושל הוריו. כלומר, מתוך ההפרעה הנוירולוגית מתגבשת הפרעה רגשית שמצטברת לאורך השנים. ככל שהציפיות הולכות וגדלות, והדרישות למהירות, הצלחה, דיוק וסבלנות גדלות גם, כך במקביל מתפוגגת לה תחושת הבטחון העצמי, נפגע הדימוי העצמי, מתפתחות לעיתים אף חרדות… אותו אדם משלם מחיר על ההפרעה, אך הרבה יותר על ההפרעות הנלוות. על כל שהוא לא מבין את הבעיה ומטפל בה, ועל כל שהסביבה לא מבינה את הבעיה ולא יודעת כיצד להתייחס אליה. אבחון בגיל צעיר וטיפול בהפרעה וקבלת כלים ומיומנויות, היו יכולים לעזור לאותו אדם לא לצבור על גב ההפרעה בעיות רגשיות נוספות, ואולי אף לצמצם את השפעתה על אורח חייו.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן