פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

האם צריך לשפר פסיכומטרי אם קיבלתי ציון מספק ללימודים?

לאופי הישראלי יש הרבה יתרונות וגם חסרונות, כמו לכל אדם בעולם, לא משנה מה מוצאו או דתו. אנו אוהבים להצטיין ולהיות הטובים ביותר, לעתים גם כשלא באמת צריך. ציון הפסיכומטרי משמש לצורך בדיקת רמת התלמיד ויכולותיו הלימודיות. המבחן אינו בוחן את הידע הכללי של התלמידים, כמה הם חכמים או כמה IQ יש להם… המבחן בוחן את היכולות שלהם להתמודד עם חומרי לימוד מעמיקים, שיטות לימוד מורכבות ובאופן כללי מהן יכולות הלימוד שאותו תלמיד יכול לעמוד בהן.

מדוע בכלל צריך את הפסיכומטרי?

מה בוחנים במבחן הפסיכומטרי כתבנו בפסקה הקודמת, אולם מדוע בכלל צריך את זה? ובכן זו כבר שאלה אחרת. חשבו על מעגל החברים הקרוב שלכם. בכל קבוצת חברים יש אדם חכם יותר, אדם חכם פחות, מישהו שהוא שטותניק יותר, כזה שלא לוקח דברים ברצינות, אלה ששואפים גבוה ואלה שמסתפקים במועט. תארו לכם שכולם היו יכולים להירשם ללימודי רפואה? עריכת דין? כלכלה? האם נותנים לאותם חברים לנתח אתכם? לייצג אתכם בבית המשפט בעניין חשוב? או אפילו להיות אחראים על הנושא הכלכלי בעסק שלכם? סביר להניח שלחלק מהם הייתם נותנים את המושכות ועל האחרים לא הייתם סומכים. ובכן, המבחן הפסיכומטרי נועד כדי לסנן אנשים שאינם מתאימים למקצועות שונים וליכולות הלימוד הנדרשות לאותו מקצוע.

מה קורה אם לא קיבלתי ציון מספיק ללימודים שרציתי?

במידה ולא קיבלתם ציון מספק במבחן הפסיכומטרי אז בהחלט מומלץ לגשת למבחן נוסף ולשפר את הציון. עבדו על החסרונות שלכם, שמרו את החוזקות שלכם. כדאי לבדוק מה לדעתכם הכשיל אתכם ואולי אפילו לשקול להשתתף בקורס פסיכומטרי מותאם שרק יכול להטיב עמכם.

אז האם צריך לשפר פסיכומטרי אם קיבלתי ציון מספיק?

במידה וקיבלתם ציון שמספיק לכם ללימודים אל תבזבזו עוד זמן על מבחן פסיכומטרי נוסף אלא התחילו את הלימודים ואת המסע בעקבות החלום שלכם. לקבל ציון יותר גבוה מחברים שלכם, להיות התלמידים עם ציון הפסיכומטרי הכי גבוה או לנסות להרשים את הבוסים העתידיים שלכם על ידי ציון פסיכומטרי גבוה שיצביע על היכולות שלכם – אינכם צריכים להתעמק בזה יותר מדי.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן