פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

ד"ר לירן ברנגה מומחה להכוון תעסוקתי

פסיכולוגית – יעוץ תעסוקתי

נסיון מקצועי
פסיכולוגית המתמחה בייעוץ תעסוקתי ובעלת ניסיון עשיר באבחון והתאמה של מועמדים לתפקידים שונים בעולם העבודה. בעלת רקע בהדרכה והוראה ומרצה במכללות שונות. חברת סגל במכינת ניצני מהו"ת לסטודנטים בעלי הפרעות קשב ולקויות למידה.

מוטו מקצועי
בכל אדם טמונה היכולת למצוא עניין, משמעות וסיפוק בעשייתו.

מהות הטיפול
מטרת התהליך לאפשר לנועץ להתפתח ולצמוח במישור התעסוקתי ולהגיע לכדי מימוש עצמי בתחום זה.
אנשים רבים מתלבטים במהלך חייהם בנושאים הקשורים לכיווני ההתפתחות המקצועית שלהם. לרבים מהם לא היתה הכוונה מקצועית בעת בחירת מסלולי הלימוד והתעסוקה בהם בחרו.
תהליך הייעוץ התעסוקתי מאפשר לאנשים להעריך את המיומנויות והכישורים הייחודיים להם, להתוודע אל סוגי העשייה והפעילות כלפיהם הם מגלים משיכה טבעית ולזהות את המשמעות והערכים אותם הם שואפים לבטא בבסיס עשייתם.
התהליך הינו מקיף וכולל נגיעה בתחומים שונים, כגון – מאפיינים ודפוסים אישיים, סגנון חיים, שאיפות, מגבלות, מחסומים וכד'. במהלך הייעוץ נעשה שימוש במידע על עולם המקצועות ומסלולי הלימוד, מידע מקיף ומעמיק על הנועץ, והשילוב שביניהם.

 

 
 

ייעוץ תעסוקתי ללקויי למידה

מה ההבדל בין ייעוץ תעסוקתי רגיל לכזה שמוכוון לליקוי למידה מה שמייחד יעוץ תעסוקתי ללקויות למידה, הוא שהדרך שצריך לעשות איתם היא יותר עמוקה, כי יש קושי גדול לאנשים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז לזהות מה הם באמת רוצים לעשות ומה הם באמת אוהבים. אם הם לא ימצאו את המקום שמעניין אותם ולא ימצאו הנאה וסיפוק, הם לא יוכלו להתמיד. צריך לקחת את הזמן ולתת לחלומות ולרצונות שנשכחו ונדחקו הצידה בגלל תגובות הסביבה לצאת ולקבל ביטוי.
מכיוון שלאנשים כאלה יש הרבה פעמים בטחון עצמי נמוך או היסטוריה של חוסר הצלחה או התנסויות לא טובות, חשוב למצוא את הנקודות שחזקות אצלם. מכיוון שאין להם אמונה שהם טובים במשהו, צריך גם למצוא את הדבר שהם טובים בו אבל גם לוודא שהם מאמינים בזה, כדי שיתאפשר לעבוד עם היתרונות האלה הלאה.
אצל כל אדם ההפרעה באה לידי ביטוי באופן שונה וצריך לבדוק היטב כיצד היא מתבטאת ולבנות יחד תוכנית לימודים או תוכנית תעסוקתית ריאלית, מציאותית. שמצד אחד תאפשר ביטוי ליכולות ולכשרונות, ומצד שני לא מתעלמת מהקשיים והמגבלות.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן