פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

דיסקלקוליה – אבחון מוקדם

6344

 

דיסקלקוליה מוגדרת בתור לקות למידה המתבטאת בתחומי לימוד מקצועות החשבון, המתמטיקה והאריתמטיקה ככלל, וכן גיאומטריה. ככלל כל תחום בו לכתיבת או פענוח ספרות ישנה השפעה על התוכן, דבר שבפועל ניתן להכליל כלפי תחומי לימוד רבים ומגוונים.

 

לילדים וילדות שיאובחנו כבעלי דיסקלקוליה תהיה נטייה לגלות קושי מסוים עד למצב של אפס התקדמות בשיעורי החשבון הראשונים אותם הם חווים בחייהם, לרוב בכיתה א'. במקרים מסוימים ניתן למפות ולאבחן גם בשלבים מוקדמים יותר דוגמת גיל הגנים המוקדמים. מהירות האבחון תלויה במטלות או התכנים עימם יתמודדו הילדים בגילאים רכים מחד גיסא, וכמובן בעירנות של הורים ובמקצועיות של מחנכים ואנשי המקצוע בסביבתם.

 

הסביבה בה גדלים הילדים אינה נחשבת למשפיעה על יצירת דיסקלקוליה שכן מקורו של מצב זה בראשיתו הינו בסבירות הגבוהה לוודאות נוירולוגי, ופעמים רבות תופענה לקויות למידה נוספות דוגמת דיסגרפיה או דיסלקציה ככלל, וכן יכולה להופיע תופעה ( נפוצה מאוד ) של שילוב עם דיסלקציה, ADD או ADHD וכן מצב של הפרעות התנהגות לגביהן קשה לקבוע האם הן הגורמות לדיסקלקוליה או נובעות בין השאר מקשיי הלמידה.

 

אבחון דיסקלקוליה צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מתחום ההוראה, אשר משתמשים בשיטות פדגוגיות-דידקטיות ובטקטיקות מיפוי ואבחון אשר נוגעות לשדה המלא של קשיי למידה וקשיי תפקוד נוספים ביומיום. אבחון ספציפי של דיסקלקוליה הינו תת תחום של דיסלקציה ונעשה על מנת לאתר ולזהות את היקף הבעיה, להפנות למורה מומחה בהוראה מתקנת לתחום זה ושם מתחיל לרוב תהליך של התמודדות עם הלקות וניסיון להעניק לתלמיד אסטרטגיות וכלים עימם יוכל להתמודד עם הבעיה ביומיום, בבית הספר.

 

פעמים רבות מוצעת מסגרת בתוך בית הספר אשר מבקשת לענות על הצרכים המיוחדים של בעלי לקויות למידה שונות וכך יכול התלמיד לקבל הוראה מתקנת פרטנית, שיבוץ בכיתה משלבת ובמסגרת טיפולית אישית ותמיכה במרכז למידה- הכול בתלות בהיקף ונרחבות קשיי הלמידה שנמצאו אצלו.
מומלץ מאוד לפנות לאיש מקצוע ולא לנסות לסייע לילד אם אין לאיש המקצוע או ההורה את הידע המקצועי לסייע. שכן פעמים רבות ההורים מתוך רצון טוב מנסים לשבת על ילדם ולסייע להם בשיעורי בית ובמקום להועיל הם יוצרים נזק רב יותר, שכן הם עלולים לחשוב שהילד עושה בכוונה או איננו מרוכז דיו.

 

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן