פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

סרטון הסבר בנושא – דיסגרפיה

אחד התחומים המשמעותיים ביותר לאנשים רבים הוא כתיבה, גם כמשהו שמעניין אותו וגם כמטלה הנדרשת מאיתנו לאורך החיים. כתיבה היא אינטגרציה למחשבות, לדיבור ולהבעה המוטורית ותרגומם לשימוש בעט ודף. 

קושי בכתיבה אצל ילדים בא לידי ביטוי ביומיום, כאשר הם נדרשים להעתיק מהלוח או להכין שיעורי בית. סוג אחד של קושי יכול להופיע בסגנון הכתב – יכולה להיות לתלמיד בעיה לכתוב באופן קריא, וידוע שמורים רבים אפילו מורידים ציון על עבודות רק מכיוון שהן לא קריאות. סוג אחר של קושי יכול להתבטא בכמות הזמן הנדרשת לכתיבה של טקסט – יתכן ילד שיכול לכתוב בכתב קריא, אך שלוקח לו המון זמן לעשות זאת. כך המטלה הופכת למעייפת והמשאבים שנדרשים לו לכתיבה לאורך היום מתכלים הרבה יותר מהר. ישנם הורים המנסים לסייע לתלמידים על-ידי כף שהם מעתיקים עבורם את השיעורים שקיבלו מחברים, אך זו מטלה שאורכת זמן והיא מתסכלת לא פחות.
גם כשהילדים עוברים את הבגרויות וצולחים את השנים בבית הספר, הם מגלים שגם בצבא נדרשת יכולת הכתיבה- מילוי טפסים, הכנת מצגות ומערכי שיעור, תפקידים פיקודיים…

לכאורה הבעיה נפתרת אחרי הצבא, אך גם בחיים האזרחיים מטלת הכתיבה יכולה להופיע שוב ביומיום ולהיות תובענית לא פחות. מילוי צ'ק, לדוגמא, יכול להיות מטלה מורכבת מאוד לאדם עם דיסגרפיה, כמו גם מילוי טפסים במקום העבודה או במוסדות ציבוריים שונים. הכתיבה הופכת למטלה מאוד מעכבת.
באוניברסיטה סוג המטלות משתנה – אין תמיכה של הורים ו/או מורים, יש מבחנים שאורכים 4 שעות, צריך למלא מחברות שלמות… המחיר הגופני במקרה זה הוא גדול מאוד. סטודנטים עם דיסגרפיה סובלים מדלקות בידיים, בגידים, כאבי גב, וגם חוסר ההערכה מצד מרצים או חברים לשולחן הלימודים.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן