פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

פסיכומטרי התאמות

פסיכומטרי התאמות

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן שמיועד לבחון את סיכויי ההצלחה בלימודים אקדמיים. מבחן זה נבנה עבור האוכלוסייה הכללית ממש כפי שמערכת החינוך וכל מערכות ההשכלה הגבוהה בנויות. אלא שבעשורים האחרונים ניתנת יותר ויותר תשומת לב לתלמידים שסובלים מלקויות למידה, שאינן פוגעות ברמת האינטליגנציה שלהם ואינן מפחיתות כהוא זה מסיכויי ההצלחה שלהם בלימודים האקדמיים, אך בהחלט פוגעות ביכולת שלהם לעבור את המבחן הפסיכומטרי כפי שהוא בנוי בברירת המחדל שלו. בדיוק מהסיבה הזאת קיימת כיום היכולת לבצע התאמות במבחן פסיכומטרי על מנת להתאים אותו לתלמידים הניגשים אליו.

התאמות למבחן פסיכומטרי – מה זה אומר?

מבחן פסיכומטרי הוא מבחן מורכב וארוך שדורש מאמץ מוחי לא פשוט לאורך זמן. מאמץ זה ביחס לזמן המבחן הם לא הפרמטרים שעל פיהם נקבעת התועלת של המבחן עצמו, מה שאומר שעבור תלמידים המתקשים להתרכז או סובלים מלקויות למידה שונות, ניתן בהחלט להאריך את משך הבחינה ולפזר את המאמץ הנדרש בצורה סבירה, מבלי לפגוע במהימנות הציון שיקבלו בבחינה. התאמות פסיכומטרי הן התאמות שניתנות לתלמידים אשר אובחנו באופן רשמי כסובלים מלקויות למידה כאלו ואחרות וכוללות הארכת זמן הבחינה, חלוקת הבחינה לשניים או שלושה חלקים המבוצעים במועדים שונים, בחינה המנוסחת בצורה שמותאמת יותר לתלמידים אלה וכן הלאה. כפי שאמרנו קודם לכן, בכל הקשור למהימנות של מבחן פסיכומטרי התאמות אלה אינן פוגעות כהוא זה במהימנות הבחינה וכל ציון פסיכומטרי שמתקבל בתום הבחינה כמוהו כמו כל ציון פסיכומטרי אחר.

פסיכומטרי התאמות

מי זכאי להתאמות אלה?

התאמות במבחן פסיכומטרי ניתנות אך ורק לתלמידים הזכאים לכך על פי הקריטריונים שהוגדרו על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. בחינות אלה נערכות בדרך כלל בנפרד מהבחינות הכלליות ובכדי להשתתף בהן, יש להגיש את כל המסמכים הנדרשים למרכז הארצי בצירוף טופס בקשה לקבלת הקלות במבחן פסיכומטרי. אחרי שאמרנו את זה, התאמות למבחן פסיכומטרי אינן הופכות אותו לקל יותר בשום צורה ואופן. מטרתן של ההתאמות היא להשוות את רמת הקושי שחווה תלמיד בעל לקויות למידה עם הקושי שחווים יתר התלמידים. על כן, גם תלמידים שזוכים לקבל התאמות פסיכומטרי צריכים לעבור קורס הכנה לפסיכומטרי ולעבור את כל התהליך של למידת החומר, שינון, חיזוק הידע והרחבת מעגלי הידע, אם הם כמובן רוצים להבטיח את הציון המקסימלי שישקף את הפוטנציאל האישי שלהם.

מכללת זינוק היא אחת המכללות המובילות בישראל בתחום הפסיכומטרי ומציעה באופן ייחודי מסלולים ייעודיים לתלמידים בעלי לקויות למידה. במכללת זינוק תוכלו להשלים קורס פסיכומטרי שנבנה במיוחד עבורכם וכן לקבל את כל הסיוע המקצועי והאדמיניסטרטיבי הנדרש בכדי להגיש בקשה לקבלת ההתאמות וההקלות המגיעות לכם. לפרטים נוספים על הקורסים שלנו ועל הסיוע שאנו מגישים לתלמידי המכללה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 077-5264000 ונשמח לענות על כל שאלותיכם.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן