פסיכומטרי בעידן הקורונה - לא מה שחשבתם - זינוק

כיצד השתנו סיכויי הקבלה ללימודים בעקבות הקורונה והאם צריך באמת פסיכמוטרי?

גם לכם יצא לקרוא את הכתבה על כך שבעידן שאחרי הקורונה ניתן יהיה להתקבל ללימודים אקדמיים באוניברסיטאות ללא מבחן פסיכומטרי? חבר לחש לכם שהחל מהתקופה הקרובה תוכלו להגשים את החלום שלכם וללמוד את המקצוע שתמיד חלמתם מבלי תהליך הפסיכומטרי? נכון, זה נשמע כמו משהו לא אמיתי, אבל תופתעו לדעת שזה אכן נכון. אך מה עומד מאחורי זה? אנחנו כאן בכדי לעשות לכם סדר!

פסיכומטרי 2020- העדכונים האחרונים

משבר הקורונה 2020 גרר בין היתר את דחייתה של הבחינה הפסיכומטרית במועד אפריל, תקופה בה סטודנטים רבים לעתיד מבצעים את תהליך הרישום הראשוני לפקולטה בה הם רוצים ללמוד. עקב המצב המורכב שנוצר, השתנו תנאי הקבלה לאוניברסיטאות הגדולות.

אחד מהפתרונות שעלו, וכאמור קיבל הרבה תשומת לב תקשורתית, היה ההודעה כי ניתן יהיה לאפשר קבלה ללא פסיכומטרי למגוון של תוכניות לימוד, בחלקן יהיה ניתן להתקבל באמצעות ממוצע הבגרויות בלבד. הגבלות משרד הבריאות שהתחילו עם פרוץ משבר הקורונה בישראל הובילו לקבלת החלטות על איסור התקהלויות, שמירת מרחק בין אנשים, שימוש באמצעי מיגון וחיטוי וכו', הגבלות אלה, הינן הגורם העיקרי לביטול הבחינה הפסיכומטרית ולהחלטה לאפשר קבלה ללימודים באוניברסיטאות ללא פסיכומטרי.

האם ניתן לגשת לפסיכומטרי בזמן הצבא ואיך זה קשור לדרגת החייל?

ציוני בגרות כתנאי קבלה מרכזי

ביטול מבחן הפסיכומטרי אילץ את האוניברסיטאות למצוא דרישה אחרת אשר תאפשר את קבלתם. תעודת הבגרות עמה מגיע כל מועמד תהווה כתנאי קבלה מרכזי לאוניברסיטה. נשמע מבטיח? נכון, עד שמתגלות האותיות הקטנות ומתברר כי אומנם ויתרו על הפסיכומטרי כתנאי קבלה, אבל זה לא הופך את הקבלה ללימודים לקלה יותר. יחד עם ציון תעודת הבגרות כתנאי מרכזי, מרבית האוניברסיטאות יחייבו אתכם לעבור קורסים קדם אקדמיים, מבחן אמי"ר, שנה א' על תנאי, אשר את כל אלה תצטרכו לצלוח בציון גבוה מאוד בכדי להתקבל לאוניברסיטה.

מבדיקות שערכנו, לא הופתענו לגלות כי מרבית האנשים אשר מנסים להתקבל לאוניברסיטה, אינם בעלי ממוצע בגרות גבוה מספיק- כלומר, הסיכוי שלא יתקבלו גבוה בהרבה יותר מהסיכוי שיתקבלו ללימודים ללא פסיכומטרי. מרבית האוניברסיטאות מוכנות להתעלם מציון הפסיכומטרי רק "למראית עין", אך כאשר יגיע מועמד שעבר בחינה פסיכומטרית אשר יתחרה מול מועמד ללא פסיכומטרי על מקום בכיתה, ברור יהיה למי תהיה עדיפות ראשונה לקבלה לפקולטה.

פסיכומטרי מאז ומעולם

ובכל זאת, פסיכומטרי, הבחינה שקיימת כבר עשרות שנים. אומנם אוניברסיטאות הודיעו שיקלו על תנאי הקבלה ללימודים, אך זה לא אומר שוויתרו על הבחינה הפסיכומטרית, שכן, השאיפה של כל האוניברסיטאות בארץ הינה לקבל סטודנטים עם הנתונים הכי מתאימים להצלחה.

אז מדוע להתקבל ללא פסיכומטרי יהיה כל כך קשה? תלמיד תיכון לו היו הקלות בבגרויות (הפרעות קשב וריכוז, תוספת זמן, התעלמות משגיאות כתיב, הקראה, הכתבה וכו') סביר כי ציון הבגרות המשוכלל שלו אינו מצטיין, מה שמצביע על סיכויים לא טובים לקבלה לאוניברסיטה.

הבחינה הפסיכומטרית היא אחד הכלים החשובים טרם תחילת לימודים אקדמיים, בייחוד עבור אותם תלמידי תיכון אשר היו להם הקלות בבחינות הבגרות ואשר חולמים להיות סטודנטים. זינוק מאפשרת לכם לעבור את הבחינה הפסיכומטרית עם אותן ההקלות שקיבלתם במהלך בחינות הבגרות בתיכון. הקלות בפסיכומטרי יכולות לעזור לכם לקבל ציון גבוה מאוד, כך תוכלו להגיש מועמדות למספר רב של אוניברסיטאות נחשבות.

מזמינים אתכם לנקוט צעד משמעותי בדרך לתואר שלכם ולבדוק את זכאותכם לבחינת פסיכומטרי עם הקלות משמעותיות אצלנו בזינוק!

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

דילוג לתוכן