פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

עוד על דיסלקציה

דיסלקציה היא השם הכולל שניתן למגוון הפרעות ולקויות המתבטאות בתחום הקריאה והכתיבה. דיסלקציה מתבטאת במגוון דרגות חומרה ובתצורות שונות אצל הסובלים ממנה ועשויה להיות משולבת עם הפרעות נוספות כגון ADHD או ADD וכן תופעות ולקויות נוספות כגון הפרעת קשב וריכוז, דיסגרפיה או דיסקלקוליה, שרובן מוגדרות בתור קטגוריה נפרדת של LDs- learning disabilities.
בתקופה הנכחית מצוי הטיפול המערכתי על שלל האספקטים שלו בהתמודדות עם דיסלקציה בשיאו, מטבע הדברים, והוא כורך את הכישלון החלקי או המלא של דיסלקטים בבית הספר עם הניסיון לתמוך, לתקן ולשפר את אופי ההתארגנות וההתמודדות שלהם עם דיסלקציה בכל מישורי חייהם. ייאמר מראש כי אין מתאם מובהק בין דיסלקטים לבין הצלחות בחיים ככלל, אלו הנמדדות במישורים מהותיים כגון אושר או שלווה, אך מאידך אין ספק כי בגילאים צעירים מתמודדים בעלי דיסלקציה עם קשיים בתפקוד תקין.
הלקויות המוגדרות בתור דיסלקציה עלולות להתבטא כבר בבסיס הניסיון לקרוא. ישנם דיסלקטים אשר קריאה כלשהי, ולו של מילה אחת ויחידה, תהווה עבורם מכשול אותו ברוב מוחלט של המקרים הם ימצאו ככזה הקשה לצליחה ויש מתוכם רבים ששם אף יעצרו והתפקוד שלהם בבית הספר ייעצר יחד עימם. דיסלקציה ברמה שכזו המופיעה בגיל צעיר עשוייה לנתב את מישור חייו העתידי של התלמיד למערכות תמיכה וקידום כגון כיתה משלבת ומקדמת עד לבגרותו.
שטף הקריאה ככלל נחשב לאחד מתחומי התפקוד והביצוע אשר בהינתן דסלקציה עלול להיות אחד הראשונים בו לא תהיה התקדמות – ולעיתים מצב זה יכול להישאר כמו שהוא. מצבים כאלה של לקויות למידה עלולות ואף לרוב פוגעות מתוקף היותן שייכות לשדה הקריאה בהבנת הנקרא וביכולת העתידית להפנים ככלל מידע הנמסר בצורת טקסט.
הקושי בפענוח הפונולוגי ויזואלי המקושר עם דיסלקציה נובע ככל הנראה ממצב נוירולוגי ספציפי המופיע בדרגות חומרה שונות ועלול להיות אקוטי וחריף עד למצב בו נשללת כל יכולת למידה בסגנון המסורתי ונשללת יכולת התפקוד המינימאלי במקצועות בית הספר הנלמדים בכתב. הטיפול בדיסלקציה כולל מערך מגוון של תמיכה בהוראה ייחודית – לרוב תהליכים של הוראה מתקנת המבקשת לייצר לתלמיד תשתיות וכלים בהם יוכל להיעזר בקריאה וכמובן במקרים של דיסגרפיה בכתיבה של אותיות, מיקומן בדף והלאה לכתיבת משפטים.

 

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן