פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

מסר חשוב לבעלי הפרעות קשב ולסובבים אותם

חשוב מאוד שאנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז ידעו לעשות מה שהם נדרשים לעשות כדי לטפל בבעייתם, אך עניין חשוב לא פחות הוא תגובת הסביבה והיחס של הסביבה להפרעות הללו. אנחנו חיים בזמנים בהם יש רגישויות למגבלות שונות ומגוונות, וגם למרות העובדה שהפרעת קשב היא הפרעה שקופה (להבדיל מאדם היושב בכיסא גלגלים, או קטוע יד), אין סיבה שהסביבה לא תתמודד איתה כראוי.
אם סטודנט לא יכול לשבת בשיעור ולהיות מרוכז לכל אורכו, תגובות מיושנות היו דורשות ממנו להתמודד – להתגבר על הקשוי, לשבת כמו כולם, להתאמץ. היום חשוב להסביר לאנשים שבשביל אותו סטודנט הישיבה בכיתה היא סיוט של ממש, שההפרעה היא ממשית גם כשהיא לא נראית, ועל אותו סטודנט למצוא את הדרכים היכולות לעזור לו להתמודד עם המצב באופן שלא פוגע בסביבה שלו.
ייצוג עצמי הוא תהליך שבו אדם בעל הפרעה בא ומסביר לסובבים אותו מה הוא צריך, בצורה מתאימה ונכונה כמובן, כדי להתמודד עם דרישות מסוימות, ללא כל פגיעה בסביבתו. למשל, אותו סטודנט שלא יכול להתרכז 45 דקות כשהוא יושב בכיסא, יתכן שיצטרך פשוט להעביר את השיעור בעמידה, או אפילו מאחורי שולחן גבוה כמו שולחן בר, אולי ישב במיקום מסוים בחדר שיאפשר לו תנועה ואפילו יצא להפסקות קצרות כל זמן מה.
אי אפשר לשאת את כל העומס והקושי לבד. הדרישה להתחשבות מהסביבה היא לגיטימית כיום ואף מעוגנת בחוק. ישנה נציבות לאנשים עם בעלי מוגבלויות, גם הפרעות קשב וריכוז.
עימדו על זכויותיכם. הקלו על עצמכם ועל הסובבים אתכם.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן