ממה נובעת דיסקלקוליה? - זינוק

ממה נובעת דיסקלקוליה?

הרבה אנשים חרדים ממתמטיקה ולמעשה רבים מהאנשים המאובחנים עם הפרעות קשב (אך לא רק) לוקים גם בדיסקלקוליה. דיסקלקוליה – קושי בחישוב (מהמילה calculate באנגלית, לחשב) נובעת משלושה גורמים, היא יכולה להיות על בסיס הפרעת קשב וריכוז, על בסיס בעיה בזיכרון עבודה או על בסיס לקות בהמיספרה הימנית במוח.
חשוב מאוד לאבחן דיסקלקוליה מכיוון שהבנת המתמטיקה לא נפגמת, אלא רק הצד הביצועי שלה, החישובי, וחבל שאדם עם דיסקלקוליה לא יהנה מלימודי מתמטיקה גבוהה. תפקיד המאבחן הוא לדעת על בסיס מה הדיסקלקוליה ולמצוא פתרונות מתאימים, כמו, כאמור, שימוש במחשבון, אקסל ואתרי אינטרנט כמו www.webmath.com.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו’ – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

עוד בנושא סרטוני וידאו

קרא עוד
קרא עוד
קרא עוד

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

Skip to content