מילים לפסיכומטרי – מדוע חשוב להשקיע באוצר המילים - זינוק

מילים לפסיכומטרי – מדוע חשוב להשקיע באוצר המילים

מילים לפסיכומטרי – מדוע חשוב להשקיע באוצר המילים

אחד הדברים הכי חשובים הנבדקים במבחן הפסיכומטרי הוא אוצר המילים והחלק הלשוני של המועמד. למעשה, החלק המילולי מהווה שליש מהמבחן ולימוד אוצר מילים חשוב מאוד להצלחה בחלק זה של המבחן, מלבד העובדה שהעשרת השפה תשפר את הרמה הלשונית הכללית שלכם ויכולה לסייע לכם גם בחיים שמחוץ למבחן.

השינוי שעברה הבחינה:

לאחרונה בחינת הפסיכומטרי עברה מעט שינויים, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא הפחתת החשיבות של שינון אוצר מילים. הסיבה לכך טמונה בהפחתת שאלות הקשורות לביטויים והחלפת אותיות. על כן אנשים נוטים להפחית מהערך של לימוד מילים לפסיכומטרי אבל חשוב שידעו את החשיבות של לימוד אוצר המילים והרחבתו ולא יזלזלו בו על אף הפחתת חלק מסוגי השאלות למבחן.

אז מדוע כדאי עדיין להשקיע בלימוד אוצר מילים לפסיכומטרי?

ובכן לימוד מילים לפסיכומטרי מאז ומתמיד היה חשוב כיוון שמדובר בהעשרת השפה הלאומית שלנו ועל כן גם אם הפחיתו את החשיבות שלהן ברמת כמות השאלות במבחן, עדיין לא מתכוונים לוותר לגמרי על לימוד סיזיפי של העשרת אוצר המילים של כל סטודנט. כמו כן ישנם עדיין חלקים חשובים במבחן שלימוד אוצר המילים רק יכול לעזור בהם. כך למשל בחלק של כתיבת החיבור שבו הנבחן נבחן בין היתר על שפה עשירה. על כן לימוד של אוצר מילים עשיר יותר כדי שניתן יהיה להשתמש בו בחיבור מסייע בקבלת ציון גבוה יותר. חלק נוסף משמעותי הוא החלק של האנלוגיות שבו חשוב ללמוד מילים שונות נרדפות אחת לשנייה על מנת לענות על שאלות בחלק זה של המבחן.

כיצד נעשה זאת נכון?

תרגום מילים לפסיכומטרי כיום צריכים לעבור ליטוש מאשר סתם שינון של כמות מילים מטורפת והפירושים שלהן. כך למשל יש לשים יותר דגש על לימוד מילים נרדפות וכן אוצר מילים ייחודי של מילים ספציפיות שניתן יהיה להשתמש בהן כמעט בכל סוג של חיבור שתצטרכו לכתוב.

לסיכום; תמיד טוב להעשיר את הידע ואוצר המילים בשפה העברית, במיוחד כשמדובר בשפת האם שלכם. עבור מבחן הפסיכומטרי מדובר בחלק קריטי להצלחה במבחן בכלל ולשמור על סיכוי לציון גבוה. על כן אתם לא רוצים לזלזל בחלק זה של המבחן אלא למקד את הלימוד של המילים הנכונות ובצורה הנכונה למבנה החדש של המבחן והשאלות בו.

 

עוד בנושא מבחן פסיכומטרי

קרא עוד
קרא עוד
קרא עוד

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

דילוג לתוכן