פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

מה זה אימון (קואצ'ינג)?

"אימון" הוא תחום מקצועי חדש יחסית ורחב יותר מכפי שאנשים מכירים. מכיוון שזה מקצוע חדש הוא עוד בתהליכי גיבוש וזה גם היתרון שלו וגם החיסרון. בציבור הרחב (המושפע מתוכניות טלוויזיה כאלה ואחרות) האימון נתפש כדבר משימתי, כדרך עם יעדים ומשימות שעל האדם לעבור. תפישה כזו עלולה להרתיע אנשים, על אחת כמה וכמה לקויי למידה. אנשים בעלי לקויות למידה התרגלו לאורך השנים להיכשל במשימות שונות שאחרים "רגילים" מצליחים בהם לרוב, לכן משימות ויעדים מרתיעים אותם אף יותר.
ישנם גם סוגים נוספים של אימון שאינם מדגישים את המשימתיות ומתאימים יותר ללקויי למידה. בשלב הראשון יותר חשוב לזהות, להכיר ולמצוא את הסיבות שמפריעות לי להצליח ולהתקדם. השלב הראשוני בו האדם הופך מודע למה מגביל אותו הוא הכרחי, כי רק כך יוכל לחפש דרכים לעקוף ולהתמודד עם הקשיים הללו.
בשלב השני חשוב לשאול מה יניע אותי? מה יעורר בי את הרצון לעשות את מה שאני רוצה? במקום לשאול מה אני צריך לעשות, לשאול מה אני רוצה לעשות… ומכאן כבר קשה לעצור. נכון, ישנם אתגרים בדרך, התארגנויות, התמודדויות, אבל מרגע שאדם מוצא את המצפן שלו ואת מה שמחבר אותו לעשייה, הוא יכול להבין מה חשוב ומה לא, ואף לקבל אומץ ולעזוב דברים שנראו לנו חשובים כי ככה גרמו לנו לחשוב, למרות שליבנו היה במקום אחר.
להתחבר פנימה, ל"לב" שלנו אינו עניין של מה בכך. לקויי למידה מעבירים שנים בנתק מהלב שלהם, מכיוון שהוא תמיד הערים קשיים ובעיות. אחרי שנים בהן האדם לא היה קשוב לצרכיו האמיתיים וניסה ליישר קו, לוקח זמן (וכאן נכנס התהליך באמצעות האימון) למצוא את המסלול מחדש.
היתרון של האימון הוא שאין "חפירות" בעבר כמו בטיפול, אך גם לא "מתקתקים" משימות ומציבים יעדים מלחיצים כמו באימון חיצוני. להיפך, האימון הפנימי הוא מהכאן לעתיד, מהבפנים החוצה. באימון מסוג זה הדברים יותר קונקרטיים, הטכניקות מובנות והכלים פשוטים. השאלות שנשאלות הן: מי אני? מה אני רוצה? איך אני רוצה להגיב? וכך לאט לצאת מתוך הפנים אל החוץ, אל העשייה.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן