פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

מהי חרדה?

לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז סובלים לעיתים קרובות מחרדות. החרדה מפריע להם להירדם בלילה, מעיקה, מלווה את האתגרים שיש בחיים, משתקת ולא תמיד ברור מה מקורה. הרבה פעמים דווקא לפני השינה, כשיש לנו קצת שקט, ואנחנו פוגשים את עצמנו אחרי הרעש של היום, היא צפה שוב וגורמת לא אחת להפרעות בשינה, שגוררות תפקוד לקוי ביום למחרת.
מדוע היא מופיעה אל לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב?
בגלל הקושי להתנהל באופן נורמטיבי, לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב עלולים למצוא עצמם עוברים חיים שלמים רצופי תסכולים וכישלונות, אשמה וביקורת. כשהביקורת מגיעה מכל כיוון ויש קושי להתנהל, והאדם לא מבין מהם הקודים, או גם כאשר הוא מבין אותם הוא מתקשה להתמודד איתם, התחושה הדומיננטית שמלווה אותו הוא הפחד. לאורך הזמן כבר נשכחות הסיבות לפחד והצטברות הצלקות והכישלונות הופכת עם השנים לחרדה. חרדה לא ממוקדת, שכבר לא ברור על מה היא ולמה.
הצד החיובי בעניין הזה, הוא שניתן לטפל בחרדות כאלה ולהפחית את השפעתן ביומיום. לא חייב לרוץ לקחת כדורים, ואפשר בעזרת כלים טיפוליים ותהליך טיפולי להוריד את רמות החרדה לאורך זמן. כשאדם מתחיל להרגיש קצת יותר שליטה בחייו, כשהוא מקבל פידבקים טובים, וכשיש יותר מיקוד וכיוון, כבר אז רמות החרדה יורדות ומאפשרות התנהלות יומיומית קלה יותר. כשדם מתחיל לסמוך על עצמו, כשביטחונו העצמי נבנה, כשהוא יודע מה טוב לו, ומה הוא רוצה לעשות בשביל שיהיה לו טוב וכשהוא יודע איך לבחור מה עושה לו טוב, הוא מתחיל לקבל שליטה וסדר בחיים שלו, מה שמסייע מאוד בגורם לחרדה לדעוך. גם אם היא לא נעלמת לגמרי, אפשר לתפקד כאשר היא ברמות נמוכות. זה תהליך, אמנם, אך תהליך אפשרי.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן