לקויי למידה והאקדמיה - זינוק

לקויי למידה והאקדמיה

סטודנטים לקויי למידה רבים מגיעים לאוניברסיטה ונכנסים להלם. בבית, בבית הספר ובצבא, עם כל הקשיים, הם זכו למערכות שסך-הכול תמכו בקשיים שלהם ועזרו במידת הצורך והאפשר. באוניברסיטה ההרגשה היא שזה "אני לבד מול כל העולם". בבת אחת נופלות עליהם כל כך הרבה משימות, אתגרים, בחירות, התעסקויות… אפשר כמובן להתייאש כבר בהתחלה ולהיכנס אפילו לחרדות, אבל אפשר לעשות סדר בבלאגן ולדעת שבל חזית יש מענה, יש פתרון.

ראשית, ישנו קושי בהתארגנות – איך אני מתארגן לקראת שנת הלימודים? מי נגד מי? איך מארגנים את מערכת השעות? איך כותבים בכיתה – בלפ-טופ? על דף? איך מארגנים את כמויות החומר? איך מפנימים את החומר?
לקושי בהתארגנות יש מענה בדמות אנשי מקצוע שכל מה שהם למדו זה לעזור ללקויי למידה לעשות קצת סדר. הם מציעים לסטודנט אסטרטגיות התארגנות – רעיונות פשוטים וישימים כדי שיהיה לו קל לארגן את עצמו.
הרבה לקויי למידה מאמצים באופן עצמאי אסטרטגיות של ארגון, אבל בחלק מהמקרים המחיר כבד, מכיוון שיש נוקשות מאוד גדולה (אם כבר מצאתי את הדרך שלי לעשות דברים אשתדל שלא לחרוג ממנה), ולפעמים הדרכים שאותם יועצים יציעו תהיינה הרבה פחות תובעניות והרבה יותר חסכוניות.

שנית ישנו קושי לבחור – כל כך הרבה בחירות וקבלת החלטות יש לסטודנט הטרי, איזה קורסים לקחת? איזה מקצוע לבחור? באילו שעות אילו שיעורים עדיפים? על פי אלו קריטריונים לבחור את השיעורים? מה מתאים לצרכים שלו? לקצב הלימוד שלו? וגם במקרה הזה יש אדם שיכול לעזור לסטודנט לעבור את התהליך הזה בשלום. זה תהליך, זה לוקח זמן, אבל ככל שמתקדמים ומשקיעים יותר כך זה תופס תאוצה ונהיה פשוט יותר. זאת על ידי שימוש בכלים, טכניקות וידע שקיים וניתן להשתמש בהם כדי להקל על חייו של הסטודנט בעל הלקויות הממוצע.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

עוד בנושא בלוג הוידאו של זינוק

קרא עוד
קרא עוד
קרא עוד

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

דילוג לתוכן