פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

איך ניתן לעורר מוטיבציה ולהשיג מטרות?

מה אדם עם לקות למידה יכול לעשות כדי לעורר בעצמו שוב את המנוע שיעזור לו לשוב ולהתלהב מדברים כמו פעם, לרצות ולרצות לעשות ולהשיג דברים חשובים (קריירה, טיול, זוגיות…) ? ובכן, כמה דברים חשובים:
הנאה – חשוב לדאוג להכניס ליומיום דברים שגומרים לנו הנאה. אצל לקויי למידה החיים לעיתים נראים כמו רשימת מכולת, רשימת משימות של דברים שצריך לעשות. לתוך הרשימה הזאת חשוב להכניס גם דברים ש"בא לי" לעשות, וזה יכול להיות ללכת לים, לקרוא ספר, לחזור לצלם… פשוט דברים שעושים לנו כאן ועכשיו טוב.
סיפוק – שלא כמו הנאה בה התגמול הוא מיידי, דברים שמביאים אותנו לכדי סיפוק הם תהליכיים יותר, דברים שאנחנו עושים ומקבלים מהם סיפוק בטווח הרחוק יותר, כמו התנדבות למשל, או חוג… משהו שהתגמול עליו הוא לא יומיומי אלא תהליכי. חשוב להכניס גם דברים שגורמים לנו סיפוק.
משמעות – חשוב להכניס לחיים שלנו דברים שנותנים טעם לחיים, משמעות. להתחיל לשאול – למה אני כאן? איפה אני יכול לתרום? איך אני יכול לשפר? לעזור? ולא חייב ללכת על משהו גדול, אפשר גם להתחיל מדברים קטנים ולראות איפה אני יכול לתת בעולם הזה.
חיבור לגוף – חשוב מאוד ללמוד לעבוד עם הגוף, לייצר תנועה ועוררות. הגוף שלנו הוא אנחנו וכל אחד יכול למצוא מה עושה לגוף שלו טוב, בין שזה לרכב על סוסים, לרקוד, לתרגל יוגה, לרוץ וכו'..
אינטימיות – חשוב מאוד גם לייצר שייכות למשהו, עוגן. מכיוון שתחושת האי-שייכות והכשלון מותירה אותנו מנותקים, לכן חשוב לתהחבר לסביבה שלנו, לחברים, לבן/בת זוג, לתחושת ה"ביחד".
יצירתיות – כל אדם צריך ללמוד לבטא את עצמו, להוציא החוצה ממנו משהו אל העולם, לא רק כדי שיראו אותו אלא לשם פעולת היצירה.
יישום של כל ההמלצות הללו ייצור אצל האדם תחושה של חיבור, תנועה ומוטיבציה גדולה יותר ללכת ולנסות להשיג את המטרות שלו.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן