פסיכומטרי בהתחייבות להצלחה

איך מטפלים בהפרעת קשב וריכוז?

הפרעת קשב מחייבת טיפול רב מימדי. אם ההפרעה היא קלה והסביבה מאוד מבינה, אנשים יכולים למצוא פיצויים קטנים ולהסתדר בעצמם, עם זאת לרוב האנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז צריכים טיפול משולב. בספרות המקצועית הצטבר מספיק ידע לאורך השנים והיום ברור שהטיפול המשולב הוא הטוב ביותר. לטיפול מסוג זה מספר מימדים, הראשון מהם הוא רפואי/נוירולוגי – ההפרעה נובעת מעניין פיזיולוגי שקורה במוח ולכן יש ניסיון לצמצם אותו. אי אפשר להעלימו, אך בהחלט ניתן להחליש את הסימפטומים. התופעה הופכת לפחות דרמטית ובזמן השפעת הכדור ניתן לתפקד בצורה יעילה ונורמטיבית.
תרופות זה לא הכול. להפרעת הקשב נילוות בעיות רבות לאורך השנים, בעיקר אצל מבוגרים. אם אדם לא הצליח ללמוד לאורך חייו, חסר לו חומר, חסרות לו דרכים ללימוד, הוא לא מכיר את עצמו כאדם לומד, הוא לא יודע מה עדיף לו. התרופה אולי תאפשר לו ללמוד, אך על הבסיס הזה צריך ללמד אותו איך ללמוד.
התרופה גם לא תשנה את הדימוי העצמי שנמחק או נפגע לאורך השנים. ברגע שהתרופה נמצאת אפשר להתחיל לעבוד על הוויסות הרגשי, על הדימוי העצמי, כי האדם פנוי ונפתח לתהליך. לא עוד רק תחושה של פוטנציאל לא ממומש, אלא בעיקר חוויות טובות וקטנות שניתן לצבור לאורך הזמן, כאשר הטיפול התרופתי משמש תשתית טובה ומאפשר את התהליך.
אפשר גם לקדם את האדם גם בלי טיפול תרופתי, אך התהליך איטי יותר והתוצאות נמוכות יותר ונשחקות יותר לאורך הזמן.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

רוצים לקבל עוד מידע
על הקורסים של זינוק?

תשאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם במהירות הזינוק!

מעוניינים לשמוע עוד על קורס פסיכומטרי עם התחייבות להצלחה?


השאירו את הפרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן