קורס פסיכומטרי לבעלי הקלות - זינוק

קורס פסיכומטרי לבעלי הקלות

קורס הפסיכומטרי המותאם של מכון ״מרכז זינוק״ נקרא ״פסיכומטרי עם הקלות״ ונחשב לקורס הפסיכומטרי המוביל בארץ על פי מדדים של שביעות רצון תלמידי הפסיכומטרי, של איכות וכמות חומרי ההדרכה לפסיכומטרי, על פי אחוז התלמידים שמקבלים הקלות והתאמות בפסיכומטרי, ועל פי ציוני הפסיכומטרי של התלמידיםהרבה יותר קשה לקבל הקלות בפסיכומטרי מאשר בבחינות הבגרות.

על מנת לקבל התאמות בבחינות הבגרות תלמיד נעזר ביועצת בבית הספר אשר שולחת עבורו את האבחון שלו למשרד החינוך אשר מאשר את ההמלצות להתאמות אשר רשומות באבחון. את הבחינה הפסיכומטרית לא מעביר משרד החינוך, אלא “המרכז הארצי לבחינות והערכה”. גוף אשר אינו קשור במישרין למשרד החינוך ואינו מתחשב באופן גורף בהחלטות משרד החינוך לגבי התאמות או דרכי היבחנות.

מבדיקה שנערכה במרכז זינוק עולה כי מתוך סך התלמידים שכבר קיבלו התאמות בבחינות הבגרות רק כ10%-20% מהתלמידים יקבלו את ההתאמות בבחינה הפסיכומטרית. על מנת לסייע לתלמידי מרכז זינוק לקבל התאמות בבחינה הפסיכומטרית הוקמה מחלקת ההתאמות אשר תפקידה ליצור מאגר ידע שיאגד את הקריטריונים על פיהם מחליטים לאילו תלמידים ניתנות התאמות. ולסייע באופן פרטני לכל תלמיד ותלמידה לקבל התאמות בבחינה

מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם

המחלקה מתייעצת עם אנשי מקצוע משלל תחומים כגון מאבחנים, פסיכולוגים חינוכיים ופסיכיאטרים ולמעשה מתווה לתלמיד אסטרטגיית עבודה כדי לבנות תיק אבחונים שישלח למרכז הארצי. המחלקה מלווה את התלמיד לאורך כל שלבי בניית תיק האיבחונים ומייעצת לו היכן לבצע איבחון, אילו מסמכים רפואיים לצרף לתיק האיבחונים, אילו מכתבים להביא ממורים מהעבר, אילו תעודות לצרף ועוד. בסיום התהליך מסייעת המחלקה לתלמיד במילוי השאלונים הנדרשים ומלווה אותו בשליחת התיק למרכז הארצי.

אילו מסמכים רפואיים לצרף לתיק האיבחונים, אילו מכתבים להביא ממורים מהעבר, אילו תעודות לצרף ועוד. בסיום התהליך מסייעת המחלקה לתלמיד במילוי השאלונים הנדרשים ומלווה אותו בשליחת התיק למרכז הארצי.

ההקלות שניתן לקבל בבחינה

מחשבון בפסיכומטרי

מחשבון בפסיכומטרי

אחת ההתאמות המבוקשות ביותר היא הזכות להשתמש במחשבון

קרא עוד
מבחן ממוחשב

מבחן ממוחשב

המבחן הפסיכומטרי הממוחשב, אולי ההקלה הכי שווה שיש!

קרא עוד
הארכת זמן

הארכת זמן

לה זכאים מאובחני לקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז

קרא עוד

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

Skip to content