הארכת זמן בפסיכומטרי - מבחן ממוחשב בפסיכומטרי (מפע״ם) - זינוק

הארכת זמן בפסיכומטרי – מבחן ממוחשב בפסיכומטרי (מפע״ם)

סרטון ובו כל המידע על הארכת זמן בפסיכומטרי:

ההקלה (התאמה) של מבחן ממוחשב שנקרא גם מפע״ם – היא בעצם ההקלה של הארכת זמן בפסיכומטרי.

בפסיכומטרי אין הארכת זמן שלא כחלק מבחינה ממוחשבת מפע״ם מכיוון ובפסיכומטרי בדרך כלל נבחנים התלמידים באודיטוריום עם עוד עשרות תלמידים כשלכולם ישנו זמן זהה לכל פרק. ברגע שרוצים לתת הארכת זמן יש לעשות זאת בפסיכומטרי רק עם הקלה של בחינה ממוחשבת.

הארכת הזמן בפסיכומטרי היא משוגעת! מדובר על בין פי – 3 לבין פי – 5 יותר זמן לכל שאלה! כך למשל לשאלה שבה בממוצע יש 55 שניות בבחינה רגילה, יהיה למי שקיבל הקלה של בחינה הממוחשבת מפע״ם בין 2 וחצי ל 4 וחצי דקות לשאלה!

בקטע הקריאה יש לתלמיד בבחינה רגילה 8 דקות בהן הוא נדרש לקרוא קטע של מספר פסקאות ולפתור 5 שאלות לגביו, לעומת זאת למי שמקבל הקלה של הארכת זמן בפסיכומטרי יש 11 דקות לשאלה שמהוות 55 דקות לטובת אותו קטע הקריאה ואותן השאלות!

כיצד הקלה של הקראה עוזרת להארכת זמן בפסיכומטרי?

מי שמקבל הקלה של הקראה באנגלית או הקלה של הקראה בעברית בפסיכומטרי מקבל באופן אוטומאטי את המבחן הממוחשב מפע״ם שזה אומר הארכת זמן!. אין אפשרות לקבל הקלה של הקראה באנגלית או הקלה של הקראה בעברית בפסיכומטרי ללא הקלה של מבחן ממוחשב מפע״ם.

שימו לב שברגע שמקבלים את ההקלה של המבחן הממוחשב הארכת הזמן היא אוטומאטית לכל חלקי הבחינה! זאת אומרת, שגם תלמיד שמקבל הקראה באנגלית על רקע קושי שפתי ומקבל את הבחינה הממוחשבת מפע״ם – יקבל באופן אוטומאטי גם הארכת זמן לפרק הכמותי בו יתכן שדווקא אין לו קשיים.

הבחינה הממוחשבת מפע״ם היא בחינה אדאפטיבית – זאת אומרת שרמת הקושי של הבחינה משתנה בהתאם להצלחה (או חוסר ההצלחה) של התלמיד במענה על שאלות. תלמיד שמקבל את ההקלה של מבחן ממוחשב יבחן רק על 3 פרקים (במקום 8 בבחינה הכתובה). אין פה צמצום בחומר הבחינה, אלא רק במספר השאלות.

את ההקלה של המבחן הממוחשב מפע״ם קשה מאוד לקבל כשמנסים לבד (מבחן שמהותו הוא הארכת זמן בפסיכומטרי). סטטיסטית רק 10% מהנבחנים בפסיכומטרי מקבלים הקלות. לכן הקמנו בזינוק את מחלקת ההקלות שבעזרתה 85% מהתלמידים אצלנו מקבלים הקלות.

מידע נוסף וחשוב לגבי הארכת זמן בפסיכומטרי

רוצים לצפות בסרטונים שמסבירים איך לקבל הקלות בבחינה?

קיבלתם כבר הקלה של מבחן ממוחשב ואתם רוצים טיפים?

רוצים עוד מידע על הקלה של הקראה באנגלית בפסיכומטרי?

רוצים עוד מידע על ההקלה של הקראה בעברית בפסיכומטרי?

מאמרים נוספים בנושא הארכת זמן בפסיכומטרי

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

Skip to content