הכוון לימודי תעסוקתי למאובחנים - זינוק

הכוון לימודי תעסוקתי למאובחנים

אם אתם תלמידים שעברו אבחון יש כמה דברים שממש חשוב שתדעו

מה זה בכלל הכוון לימודי תעסוקתי?

עדיין לא החלטתם מה ללמוד? יש כבר כיוון ללימודים אבל עדיין לא החלטתם מה המסלול הנכון עבורכם? אובחנתם בעבר ואתם מרגישים שצריך לקחת את זה בחשבון? בחירת מקצוע ומסלול הלימודים שלכם היא החלטה שתשפיע באופן משמעותי על העתיד שלכם.
הכוון לימודי תעסוקתי הוא תהליך שהתפקיד שלו לסייע לכם להגשים את החלומות האקדמיים והתעסוקתיים שלכם באופן הטוב ביותר.

בא לכם לראות סרטון שמסביר מה מייחד הכוון לימודי תעסוקתי לתלמידים שעברו אבחון?

 

מי צריך הכוון לימודי תעסוקתי שמותאם למאובחנים?

בטח שמתם לב שמלא אנשים משקיעים בבחירת הסמארטפון שלהם יותר זמן ואנרגיה מבבחירת המקצוע שהם הולכים ללמוד באקדמיה… אתם יודעים שלפי כל הסטטיסטיקות רוב הסטודנטים באקדמיה כיום לא יעבדו במה שהם לומדים ואפילו לא במשהו שקשור למה שהם לומדים? גם לכם נראה שיש קשר בין הנושא הראשון לשני?

אז בואו נדבר שניה על משהו שמחכה לכם מעבר לפינה מיד אחרי שתקבלו ציון פסיכומטרי – הבחירה במקצוע הלימודים שאתם מתחתנים איתו באקדמיה. לתחום הזה קוראים יעוץ תעסוקתי (כי בסוף לומדים באקדמיה כדי לעסוק במה שלמדתם) ולמה אנחנו אומרים שכדאי לכם להתעסק איתו רק אחרי שתקבלו ציון פסיכומטרי? גם כי עם הציון ביד תדעו פחות או יותר למה אתם יכולים להתקבל ומשם הרבה יותר קל להתחיל את התהליך, וגם כי במהלך הקורס אתם הולכים לגלות על עצמכם כל כך הרבה דברים (טובים כמובן) שכנראה ישנו את התמונה שלכם לגבי עצמכם ובהתאם גם את מה שתרצו ללמוד.

רק מה – אולי אתם מאובחנים וחלק מהדרך שבה יועצים תעסוקתיים עובדים לא מתאימה לכם כי הם תוקעים אתכם מול מבדקים מייאשים ולכם זה לא מתאים כי אתם מאבדים ריכוז כשאתם מול מסך לאורך זמן? וחוץ מזה ברור שגם צריך להכניס למערכת השיקולים בבחירת תחום הלימודים והמקצוע אותו תלמדו את הממצאים שעלו באבחונים שלכם – אבל יועצי לימודים רגילים לא מתעסקים בזה…

אז בשבילכם יש בזינוק את השירות של יעוץ הלימודים והיעוץ התעסוקתי שבו משלבים גם מבדקים, גם מפגשים קבוצתיים, וגם שיחות אחד על אחד עם אנשי מקצוע שמתמחים בייעוץ לתלמידים שעברו אבחון. כבר אמרנו שהחלום שלנו הוא שתהיו הבן אדם הזה שפשוט עושה בחיים בדיוק את מה שהוא אמור לעשות. מה, לא תעזרו לנו להגשים חלום?

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך בוחרים מקצוע? המדריך המלא

איך לבחור מה ללמוד? סיפור מקרה

עצות לסטודנט מאובחן באוניברסיטה

טיפים לצעירים בשוק העבודה

טיפים לראיון עבודה – א

טיפים לראיון עבודה – ב

טיפים לראיון עבודה – ג

איך לעבור ראיון עבודה בשלום עם הפרעת קשב?

קורס פסיכומטרי בגישה אחרת

Skip to content