מה ההבדל בין אוניברסיטה למכללה והאם זה רלוונטי לעתידי? | מרכז זינוק לפסיכומטרי

מאמרים כתובים

מה ההבדל בין אוניברסיטה למכללה והאם זה רלוונטי לעתידי?

8263רבים מתלבטים לגבי לימודים באוניברסיטה לעומת מכללה. להלן כמה מהיתרונות והחסרונות של זה לעומת זה:

1. כסף: ברוב המקרים לימודים במכללה יהיו יקרים יותר מלימודים באוניברסיטה. בהרבה. עם זאת, ישנן כיום מכללות המציעות תוכניות לימודים עם שכר לימוד אוניברסיטאי (זול יחסית!), כמו גם מלגות שונות ומשונות שיכולות לסייע במימון. למרות הכול, טרם ההחלטה ללמוד במכללה יש לברר עלויות ולקחת אותן בחשבון. את המחירים השונים ניתן לברר טלפונית במזכירות של המוסד הרלוונטי, מידע לגבי המלגות ניתן כרגיל לברר בטלפון או באתר האינטרנט של המוסד תחת "מלגות".

2. יוקרה: בהדרגה ההעדפה של מקומות העבודה לתארים אוניברסיטאיים יורדת, אך עדיין ישנם מעסיקים שיעדיפו לקבל בוגרי אוניברסיטה על פני בוגרי מכללה. לא ניתן לחזות מראש האם קבלת תואר ממכללה יעכב אותך בעתיד, אבל ברוב המקרים זה לא קורה. כדי לא להישאר "באוויר" אפשר לשוחח בפורומים של לימודים גבוהים למיניהם עם בוגרי תארים במכללות ובאוניברסיטאות ולברר איתם לגבי קבלה לעבודה לאחר הלימודים.

3. יחס והתאמה אישיים: באוניברסיטה… את\ה אחד מיני רבים. במכללה… קצת פחות. כמות הסטודנטים במכללות קטנה יותר לרוב, כך שניתן לקבל יחס אישי יותר שרלוונטי באופן מיוחד ללקויי למידה, אך לא רק. מדובר גם בהתאמת מערכת השעות לסדר היום של הסטודנט אך גם בהתחשבות ובסיוע מהמרצים ומהמתרגלים. לפני שנרשמים למוסד מסוים חשוב מאוד לברר האם ניתן ליווי צמוד ללקויי למידה: ישנם כיום מוסדות שמתגאים במסלולים המיוחדים שנבנים ללקויי למידה, בהדרכות ובסיוע שניתן להם וכיו"ב. באתר שלנו תוכל\י למצוא מנוע קיטלוג מוסדות לימוד. מנוע זה יכול לסייע בבחירת אוניברסיטה או מכללה משום שהוא מדרג את כל המוסדות לפי התנאים הניתנים ללקויי למידה. המוסדות לא מעניקים העדפה מתקנת ללקויי למידה בתנאי הקבלה, אך ישנם מוסדות שנותנים התאמות (חונכות אישית, יחס אישי, הדרכה וייעוץ) ויש כאלו שלא.

4. מיקום: מספר המכללות עולה בהרבה על מספר האוניברסיטאות, כך שקל יותר למצוא מוסד לימודים באזור מגורייך. זהו לא שיקול משמעותי לרוב, אך שווה לציינו.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

111