מהם מועדי בחינת הפסיכומטרי? – המדריך המלא | מרכז זינוק לפסיכומטרי

מאמרים כתובים

מהם מועדי בחינת הפסיכומטרי? – המדריך המלא

8263

לפסיכומטרי ניתן לגשת בחודשים פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר ודצמבר. לעתים המועדים משתנים מעט כך שיש להתעדכן באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה, ליתר ביטחון.
חשוב מאוד: מועדים המותאמים ללקויי למידה מתקיימים שלוש פעמים בשנה, באפריל, יולי ודצמבר בלבד. באותם מועדים, מי שייבחן בבחינת המפע"ם, שהיא בחינה ממוחשבת מותאמת ללקויי למידה, ייבחן אחרי המועד ה"רגיל", בדרך כלל בשבועיים שאחרי אותו מועד. יש להירשם לבחינה מראש, לרוב ההרשמה נסגרת בין חודש וחצי לחודשיים לפני הבחינה עצמה. את הרישום ניתן לבצע דרך ערכת הרשמה שקונים בחנויות הספרים השונות או (הכי נוח)- באינטרנט, דרך האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה:

www.nite.org.il/nite-site/webapp/reg;jsessionid=627D6A22D455A354F55B9BE1A2B0225F

השפות הנפוצות של הפסיכומטרי הן עברית וערבית, אך במועדים מסוימים, לרוב פברואר ויולי, ניתן להיבחן גם באנגלית, רוסית, צרפתית וספרדית.
את הבחינה ניתן לעשות במרכז הארץ, בצפון, בדרום ובירושלים. רוב המקומות בהם נערכת הבחינה הם אוניברסיטאות ומכללות שמנדבות את עצמן לאותו יום של הבחינה.
לא ניתן להיבחן בשתי בחינות רצופות, כך שמי שנבחן בפברואר למשל יצטרך לחכות את אפריל ולהיבחן שוב רק ביולי, במקרה הצורך. יש לקחת את זה בחשבון כשבוחרים מועד לגשת בו- רוב המוסדות האקדמאיים מקבלים ציוני פסיכומטרי עד מועד אפריל כולל (יש מוסדות ומקצועות שיקבלו גם את מועד יולי) כדי להחליט האם לקבל ללימודים שיתחילו באזור אוקטובר שאחרי כן.
משום שלקויי למידה נבחנים רק באחד משלושה מועדים בשנה, ולא שישה, מי שנבחן ביולי יוכל להיבחן שוב בדצמבר (כי יש באמצע את מועד אוקטובר), מי שנבחן בדצמבר יוכל להיבחן שוב באפריל (כי יש באמצע את מועד פברואר). מי שייבחן באפריל לא יוכל לגשת שוב ביולי, שכן אין מועד באמצע, ויצטרך לחכות עד מועד דצמבר כדי להיבחן שוב.
אין בעיה לגשת ליותר מפסיכומטרי אחד, הציון הגבוה הוא שנחשב ולא הציון האחרון! שימו לב שהתוקף של הבחינה הוא לרוב 7 שנים, העניין תלוי במדיניות של המוסד האקדמאי הספציפי.

 

מרכז זינוק מקיים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. מכיוון שאנחנו יודעים שתלמיד שחווה קשיי למידה זקוק לסיוע בלמידת החומר גם מעבר לשיעור, אנחנו מביאים את השיעור למחשבים ולסמארטפונים שלהם. בקיצור ממש, אנחנו מקבלים שאלות מהתלמידים ומייצרים מהם סרטוני תרגול פסיכומטרי.

עשינו כל כך הרבה עבודה שחשבנו שחבל יהיה אם לא נשתף!

אם חפץ ליבכם בבחינות פסיכומטרי משנים קודמות ופתרונות מפורטים ומצחיקים להן  – לחצו כאן.

אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה כמותית לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול בחשיבה מילולית  לחצו כאן.
אם חפץ ליבכם בסרטוני תרגול באנגלית לחצו כאן.

אנו גם מסייעים לתלמידים שלנו לקבל הקלות בפסיכומטרי, לדוגמא מחשבון, הארכת זמן, הפסקות, כיתה מצומצמת, בחינה ממוחשבת וכו' – אם אתם רוצים לבדוק זכאות או לקבל כמה טיפים לחצו כאן

.אם ברצונכם ללמוד יותר על לקויות למידה או על הפרעת קשב וריכוז לחצו כאן.

111